Otizmli Kaan ormanda nefes alıyor

Menemen’de orman muhafaza memuru Hakan Korkmaz, otizmli oğlu Kaan ile sık sık ormanda yürüyüşler yapıyor. Oğlunun ormanda rahatladığını belirten Korkmaz, “Orman havası iyi geliyor” dedi

Otizmli Kaan ormanda nefes alıyor

İzmir'in Menemen İlçesi'nde görev yapan orman muhafaza memuru Hakan Korkmaz ve eşi Nurgül Korkmaz, otizmli oğulları 10 yaşındaki Kaan Korkmaz ile ormanda sık sık yürüyüş yapıyor. 12 yıllık orman muhafaza memuru olan 37 yaşındaki Hakan Korkmaz, otizmli oğlu Kaan Korkmaz'ın daha iyi bir eğitim alabilmesi için daha önce görev yaptığı Düzce'den 2014 yılında İzmir'e taşındı. Kaan, verdiği eğitimin kalitesiyle takdir toplayan ve devlet okulu olan Menemen Sabahat Akşiray Özel Eğitim İş Uygulama Okulu'nda eğitim almaya başladı. Bunun yanı sıra Kaan, ormanda yürüyüş yapmak, ağaçların arasında koşmaktan da büyük keyif alıyor.

FARKINDALIK ARTMALI
?
Kaan'ın annesi Nurgül Korkmaz, "En büyük avantajımız evimizin tek katlı müstakil lojman ve ormanla iç içe olmas. Bu durum sayesinde Kaan'ın hareket kabiliyeti kısıtlanmıyor. Özgürce koşup oynayabiliyor. Tek sorunumuz ise, toplu taşıma araçlarında ya da alışveriş merkezlerinde, oğlumun istemsiz yaptığı hareketlerinin sanki şımarıklıktan iyi terbiye görmemiş olmasından kaynaklanıyor gibi algılanması ve öyle bakılması. Bu durumun bizi üzüyor. Otizm konusunda farkındalığın artmasını bekliyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN