Aydınlı minikler gazetecilikle tanıştı

Afacan Mucitler Çocuk Akademisi Gündüz Bakım Evi'nde eğitim gören 50 çocuk, 10 Ocak <çalışan Gazeteciler Günü'nde gazetecileri ağırladı.

Aydınlı minikler gazetecilikle tanıştı

Gazeteci büyüklerinden basın sektörü hakkında bilgiler alan minikler, fotoğraf makinesi ile arkadaşlarını fotoğraflamayı ihmal etmedi.
Efeler Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Personellerinden Gazeteciler Murat Uçkaç ve Barış Erbaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında okul öncesi öğrencilerine gazeteciliği aşıladı. Afacan Mucitler Gündüz Bakım Evi'ndeki 2-6 yaş arası miniklerle profesyonel fotoğraf makinesi ve kameralarla çekim gerçekleştiren Murat Uçkaç ve Barış Erbaş, fotoğraf çekmeyi oyuna dönüştürerek çocuklara eğlenceli anlar yaşattı. Afacan Mucitler Çocuk akademisi Gündüz Bakım Evi Müdürü Gülçin Öztürk, "Çocuklarımızın meslekleri tanımasını sağlayan bu tür programlar sayesinde, onlara küçük yaşlardan itibaren öğrenme becerisi kazandırmayı hedefliyoruz" dedi.

Kendilerini okullarında ağırladıklarında dolayı miniklere teşekkür eden gazeteciler Erbaş ve Uçkaç, "Gazeteciler olarak mesleğimizi büyük bir aşkla yapıyoruz. Çocuklar da mesleğimize büyük ilgi gösterdiler. İnşallah ileride aralarından basın sektörüne adım atanlar olur" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN