Balıkesir 30 yabancı yatırımcıyı ağırlıyor

Balıkesir, 9 farklı ülkeden gelen 30 yatırımcıyı ağırlıyor. Başkan Kafaoğlu, “Bütün Müslüman kardeş ülkeleri Balıkesir’e gelmeye, yatırım yapmaya, iş yapmaya davet ediyoruz” dedi

Balıkesir 30 yabancı yatırımcıyı ağırlıyor

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu'nun daveti üzerine Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt, Libya, Suriye, Yemen, Fas ve Moritanya'dan gelen yatırımcılar kente geldi. 9 ayrı ülkeden gelen toplam 30 yatırımcı için belediyenin konferans salonunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Kafaoğlu, yatırımcılara yaptığı konuşmada, Balıkesir'in 2016 ve 2017'de Türkiye'nin en çok değer kazanan illeri sıralamasında birinci olduğunu belirterek, kente gelen yatırımcıların kazanacağını söyledi. Başkan Kafaoğlu, Balıkesir'in Türkiye'nin en önemli yollarının kesiştiği odak şehir konumunda bulunduğunu dile getirdi.

KATKIYA HAZIRIZ
?
Kafaoğlu, "Yollar Balıkesir'den geçiyor. Balıkesir iki denize kıyısı olan bir il hem Marmara hem Ege. Aynı zamanda bütün ilçelerde jeotermal kaynakları olan bir iliz. Yüzde 47'si ormanlarla kaplı, meşhur Kazdağları il sınırları içinde yer alıyor. Özellikle stratejik bor madeni Balıkesir'de. Ayrıca deniz, termal, dağ var. Tam yaşanabilecek, yatırım yapılabilecek güzel bir şehir. Bütün Müslüman kardeş ülkeleri Balıkesir'e gelmeye, yatırım yapmaya, iş yapmaya davet ediyoruz. Yerel yöneticiler olarak her türlü katkıyı sağlamaya hazırız" dedi.

BİZE ULAŞIN