Eray’ın sır ölümü

Kiraz’da sabaha karşı fenalaşan 3 yaşındaki Eray Kocaman, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Küçük çocuğun uyku sersemiyken annesinin su içirdiği sırada fenalaştığı iddia edildi

Eray’ın sır ölümü

İzmir'in Kiraz İlçesi'nde sabaha karşı su içerken fenalaşan 3 yaşındaki Eray Kocaman, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Minik Eray'ın uyku sersemi içmek istediği suyun nefes borusuna kaçmış ve bu nedenle yaşamını yitirmiş olabileceği iddia edilirken, kesin ölüm nedeni otopsi sonucu belli olacak. Olay, Kiraz ilçesi Mersinlidere Mahallesi'ndeki evde 11 Ocak Perşembe günü sabaha karşı 05.00 sıralarında meydana geldi. Çiftçilik yaparak geçimini sağlayan baba Nihat Kocaman ile ev hanımı anne Ömriye Kocaman çiftinin tek çocukları olan 3 yaşındaki Eray Kocaman sabaha karşı uyandı. İddiaya göre, anne Ömriye Kocaman, susayan oğluna su içirmek istedi. Minik Eray su içerken aniden fenalaştı. Baygınlık geçiren küçük çocuk için Kocaman çifti 112'yi arayarak eve ambulans çağırdı. Kısa sürede adrese gelen sağlık ekipleri minik Eray'a ilk müdahaleyi evde yaptıktan sonra ambulansla Kiraz Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Minik Eray hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Eray Kocaman'ın cenazesi otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'nda kaldırıldı. Vücudunda herhangi bir darp ya da yara izi bulunmayan küçük çocuğun kesin ölüm nedeni otopsi sonucunun açıklanmasının ardından netleşecek. Küçük Eray ikindi namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından Kiraz Mersinlidere Mezarlığı'nda gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

"HASTALIĞI YOKTU"
Olayla ilgili Egeli Sabah'a konuşan acılı baba Nihat Kocaman, "Oğlumun ölüm nedeni araştırılıyor. Şu an herhangi bir tespit yapılmadı. İzmir Adli Tıp Kurumu'nda otopsi yapıldı. Raporun çıkmasını bekliyoruz. Herşey otopside netleşecek. Herhangi bir şüphemiz yok. Oğlumun herhangi bir rahatsızlığı yoktu. Oğlum evde aniden rahatsızlandı. Hastaneye götürdük. Hastanede kurtarılamadı" diye konuştu.

İKİ KARDEŞ EVDE ÖLÜ BULUNMUŞTU
?
28 Kasım 2017'de Konak'ta meydana gelen olayda ise 6 yaşındaki Irmak ve 3 yaşındaki Emre Oral, annelerinin işte olduğu sırada dedeleri tarafından evlerinde ölü olarak bulunmuştu. Eve gelen sağlık ekipleri iki küçük kardeşi hastaneye kaldırmış ancak kurtaramamıştı. Küçük çocukların kesin ölüm nedeni de otopsi raporunun açıklanmasını bekliyor.

BİZE ULAŞIN