Büyükşehir Çocuk Korosundan muhteşem konser

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı Yaygın Eğitim ve Konservatuvar Müdürlü’ğünün düzenlediği Çocuk Korosu konseri büyük ilgi gördü.

Büyükşehir Çocuk Korosundan muhteşem konser

Türk müziğinin değerinin korunması, yeni nesillere sevdirilmesi amacı ile hayata geçirilen proje kapsamında, Balıkesir Büyükşehir Belediye Konservatuvarı ile Albay Cafer Tayyar - Nuran Oğuz Ortaokulunun müşterek gerçekleştirdiği "Türk Film Müzikleri" konserinde koro halinde ve solo olarak sergilenen performanslar izleyenler tarafından büyük beğeni topladı. Koro şefi Seval Duman, enstrüman şefi Zafer Dutçu'nun yönetiminde gerçekleşen konserde çocuklar, Türk Sanat Musikisinin seçkin örneklerini izleyenleriyle buluşturdu.

Konser sonrasında Karesi İlçe Kaymakamı Abdülkadir Demir, özellikle eğitime ve sanata verdikleri değerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Faruk Özen'e bir şilt takdim ederken, başkan vekili Faruk Özen ise Türk Müziği'nin gelecek nesillere aktarılması adına Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü katkıyı verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini söyledi.

Salih Tozan Toplantı ve Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirilen konseri Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Faruk Özen, Karesi Kaymakamı Abdülkadir Demir ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız'ın yanı sıra çok sayıda vatandaş izledi.

BİZE ULAŞIN