O vahşete 3 gözaltı

Denizli’de bir zanlı, evinde yalnız kalan 75 yaşındaki Ümmü Çoşdan’a bir bardak su isteyip kabusu yaşattı. Olayla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, 3 kişiyi gözaltına aldı

O vahşete 3 gözaltı
Denizli'nin Çal İlçesi'nde yalnız yaşayan 75 yaşındaki Ümmü Coşdan'ı öldüresiye döven ve altınları alıp kayıplarına karışan zanlının kamera görüntüleri ortaya çıktı. Olayın ardından bütün kamera kayıtlarını inceleyen jandarma, zanlının Ümmü Coşdan'ın evine girmeden önce bir markete girip alış veriş yaptığı görüntülere ulaştı. Zanlının eşkaline ulaşan jandarma ekipleri, 3 kişiyi gözaltına aldı. Denizli'nin Çal İlçesi Akkent Mahallesi Oturak Sokak'ta 10 Ocak günü saat 10.00 gibi meydana gelen olayda, kimliği belirsiz bir kişi evinde tek başına yaşayan 5 çocuk annesi, 17 torunu olan Ümmü Coşdan'ın kapısını çalarak, 'senin oğullarının arkadaşıyım' dedikten sonra su istedi. Yaşlı kadın su verdikten sonra kimliği belirsiz kişi, etrafı kontrol etmek amacıyla aşağı ve yukarı çıktı. Şahıs ikinci sefer su isteyince, 75 yaşındaki kadın su şişesini alarak kapıya gelmeye çalıştı. Kimliği belirsiz gaspçı o sırada, yanındaki spreyi yaşlı kadının yüzüne sıktı, daha sonra kadının yüzüne vurarak feci şekilde darp etti.

15 DİKİŞ ATILDI
Yaşlı kadın, gaspçıdan kurtulmak için parmaklarını ısırdı. İki parmağı ısırılan gaspçı, yaşlı kadının boynundaki Reşat altınını çalarak evin arkasındaki odanın penceresinden kaçtı. Hem darp hem de gasp edilen kadın, mutfaktaki ekmek bıçağını alıp, elindeki ve kolundaki bandı keserek muhtara haber verdi. Muhtarın haber vermesi üzerine olay yerine jandarma ekipleri sevk edildi. Yaşlı kadın hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Yırtılan dudağına 15 dikiş atılan kadın daha sonra taburcu edildi. Jandarma, gaspçının kimliğinin belirlenip yakalanması için geniş kapsamlı çalışma başlattı. Bunun neticesinde de saldırganın saldırıyı gerçekleştirmeden Akkent Mahallesi'nde bir marketten alışveriş yaptığı ortaya çıktı. Mahalledeki bütün kameraları saniye saniye tarayan jandarma, şahsın eşkalini belirdi. Kamera görüntülerinden tespit edilen zanlının esmer ve 1.70 boylarında ve 30 yaşlarında olduğu belirlendi. Jandarma eşkale uyan 3 kişiyi gözaltına aldı. Yalnız yaşayan Ümmü Coşdan ise olaydan sonra çocuklarının evinde kalmaya başladı.
BİZE ULAŞIN