Saat ustası Onat, Efeler Belediyesi sayesinde hayalini gerçekleştirecek

Efeler Halk Eğitim Merkezi ve Efeler Belediyesi ortaklığında düzenlenen Gümüş Takı İşlemeciliği Kursu’nun tek erkek kursiyeri Mustafa Onat, 35 yıllık saat tamir ustalığının ardından Efeler Belediyesi’nin kursu sayesinde hayalini kurduğu kuyumculuk mesleğini öğreniyor.

Saat ustası Onat, Efeler Belediyesi sayesinde hayalini gerçekleştirecek

53 yaşındaki Onat, Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan'a teşekkür ederek, "35 yıllık saat tamir ustasıyım. Emekli olduktan sonra mesleği bıraktım. Eskiden beri kuyumculuk merakım vardı. Efeler Belediyesi'nin böyle bir kurs açtığını duydum ve hemen başvurdum. Kuyumculuk mesleğinin püf noktalarını hocamız sayesinde öğreniyoruz. Öğrenmenin yaşı yok. 53 yaşından sonra hobi olarak başladığım bu mesleği ilerde profesyonel olarak yapmak istiyorum" dedi.

Saat tamirciliği yaparken, Başkan Özakcan'ın esnaf ziyaretleri kapsamında çalıştığı dükkanı ziyaret ettiğini belirten Onat, "Efeler Belediye Başkanımızı bir vatandaş olarak takdir ediyorum. Başkanımıza; sanatsal faaliyetlere verdiği önem, açtığı kurslar ve bize sağladığı bu güzel ortam için çok teşekkür ediyorum. Kendisinden Allah razı olsun" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN