Hastane yaptırmak en büyük hayalimdi

FETÖ’nün ‘hastane yapacağız’ diyerek kandırdığı 95 yaşındaki Hatice Bahriye Yağcı, “Adıma bir hastane yapılması en büyük arzumdu. Şimdi rektör ve sizin sayesinde gerçek olacak” dedi

Hastane yaptırmak en büyük hayalimdi

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından 'hastane yapacağız' diye kandırarak 95 yaşındaki emekli öğretmen Hatice Bahriye Yağcı'nın Çiğli ilçesindeki 200 milyon lira değerindeki arazisine el koydu. Ancak o hastane hiç yapılmadı. Hatice Bahriye Yağcı'nın bu dileğini yerine getirme sözünü Bakırçay Üniversitesi'nin kurucu Rektörü Prof. Dr. Mustafa Berktaş verdi. Bu müjde 11 Ocak'ta Egeli Sabah'ta 'Hatice teyzeye iade-i itibar' başlığıyla manşette yer aldı. Bakırçay Üniversitesi'nin Tıp Fakültesi Hastanesi'ne isminin verileceğini Egeli Sabah aracılığıyla öğrendiğini söyleyen Hatice Bahriye Yağcı, "Arazimin üzerine tıp fakültesi hastanesi yapılması en büyük hayalimdi. Sizin aracılığınızla rektör beye çok teşekkür ediyorum. Bu fikir yıllardır aklımda olan bir şey. Tıp Fakültesinin tabelasında ismimi görürsem kendimle iftihar edeceğim. 'Aman çok şükür yarabbi oldu' diye mutluluk yaşayacağım inşallah. Rektör beyin projesini olumlu karşılıyorum. Hatice Bahriye Yağcı Vakfı ile bütünleşerek arazide proje gerçekleştirmek istiyoruz. Yapılacak tıp fakültesinde yetişecek öğrencilere destek olmak istiyoruz. Yoksul öğrencilere de destek olmak istiyorum. O nedenle vakıf olarak üniversite ile birlikte bütünlük içinde ne yapabiliriz diye rektör bey ile görüşüp ortak bir proje geliştirmek istiyorum. 27 yıl öğretmenlik yaptım. Emekli bir eğitimci olarak benim ismimi taşıyan bir tıp fakültesi hastanesinde, eğitim kurumunda yetişecek doktorlar beni çok mutlu eder" dedi.

"KANDIRILDIM"
?
FETÖ'nün kendisini nasıl kandırdığını ve Çiğli'deki 200 milyon liralık araziyi nasıl elinden aldığını anlatan Yağcı, "Tutuklu işadamı Abdullah Kavuk ve dönemin Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak ile valiliğe gittik. Arazime üniversite olması için olumlu konuştular. Sonra protokolle devrini yaptılar. Onlar buraya hastane yapacaklarını söylediler. Ancak yapmadılar. Hastane olmadığı için ezildim. Çok üzüldüm. Hastane yerine lunapark yaptılar. Otopark yaptılar. Tarlaya sanatçılar getirerek kutlama yaptılar. Allah kendilerini kandırsın. Onlar şimdi cezaevindeler. Biz zaten onları mahkemeye verdik. Şikayetçi olduk. Kendimi harcadım. Zamanım boşa gitti. O bakımdan çok üzülüyorum. İnşallah çok güzel şeyler olacak. Allah büyük. Herkese o araziye hastane yapılacağını söyledim. Herkes bekliyor. Allah inşallah beni mahcup çıkarmasın. O hastaneyi görmeden inanamıyorum" diye konuştu. 4 yıl önce Hatice Bahriye Yağcı vakfını kurduklarını anlatan Yağcı, "Vakıf aracılığıyla çeşitli hayırlar yapıyoruz. Cami yaptırdık. Vakfın onursal başkanlığını yapıyorum. Adnan Yılmaz vakfın başkanlığını yapıyor. Adnan bey ile çok iftihar ediyorum. Allah ondan razı olsun. Benimle ve her şeyimle ilgileniyor. O olmasaydı ailemin vasiyetlerini yerine getiremezdim" dedi.

CUMHURBAŞKANI'NA ÇAĞRI
?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile görüşmek istediğini anlatan Yağcı, "Ben eğitimciyim. Bütün malımı mülkümü eğitim ve çeşitli hayırlar için bağışladım. Vali bey ziyaretime geldi. AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ ziyaretime geldi. Cumhurbaşkanımız ile Başbakanımızın da İzmir'e geldiklerinde ziyaretime gelmelerini istiyorum" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN