Mehmetçik’e Ege’den dua

TSK’nın Afrin’e başlattığı Zeytin Dalı harekatındaki kahramanlara Ege’den destek yağdı. Sağlıkçı ve eğitimciler, mesaiye dua ederek başladı. 7’den 77’ye herkes tek yürek oldu

Mehmetçik’e Ege’den dua
Sınırlarımıza karşı gelişen tehdide göz yummayan Türk Silahlı Kuvvetleri, 5 gün önce Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesine havadan ve karadan harekat başlattı. Kahraman askerlerimiz, ülkemizin güney sınırında yuvalanan terör örgütü PKK/ PYD'ye 'Zeytin Dalı' harekatıyla ağır darbe vurdu. Tüm yurtta olduğu gibi Ege Bölgesi'nden de kahramanca savaşan Mehmetçiğe destek mesajları yağdı. Ege'deki sağlıkçılar ve öğretmenler Türk silahlı Kuvvetlerinin Suriye'nin Afrin bölgesine yönelik Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerler için dua etti. İş dünyası temsilcileri yayımladıkları mesajlarla Mehmetçiğe destek verdi. İzmir Demokrasi Üniversitesi, Türk Kızılayı'nın Zeytin Dalı Harekatı kapsamında kan stoklarına destek olmak amacıyla kan bağışı kampanyası düzenledi. Rektör Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler, rektörlük binasında düzenlenen programda, Türk Kızılayı'na kan bağışında bulundu. Tunçsiper, "15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası kurulan yeni bir üniversiteyiz. Öğrencilerimiz, akademik ve idari kadro olarak, Türk Kızılayının stoklarına destek olmak adına böyle bir çalışma yaptık. Türk Kızılayı gerekli stoğu yapmış durumda. İhtiyaç olmayacağına inanıyoruz" dedi. İzmir Katip Çelebi Üniversitesinin tüm imkanlarını Zeytin Dalı Harekatı için seferber etmeye hazır olduğu bildirildi.

ZAFER BİZİM OLSUN
İzmir ve Manisa'daki sağlıkçılar Mehmetçik için dua ederek mesailerine başladı. Manisa'nın Şehzadeler İlçesi'nde 'Bayrak As' kampanyası başlattı. Denizli'de eğitimciler Zeytin Dalı Harekatı'nın zaferle sonuçlanacağına yürekten inandıklarını dile getirdi.
BİZE ULAŞIN