Kahraman ordumuza Ege’den tam destek

Afrin’de destan yazan kahraman Türk ordusu için Ege tek yürek oldu. Şehirler ay yıldızlı bayraklarla donatıltı. İzmir’deki STK temsilcileri ve rektörler ‘yanınızdayız’ mesajı verdi

Kahraman ordumuza Ege’den tam destek

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'de başlattığı 'Zeytin Dalı Harekatı' tüm hızıyla sürerken, adeta desten yazan Mehmetçik'e yardım için Egeliler tek yürek oldu. Tüm şehirler bayraklarla donatıldı. Camilerde Türk ordusu için dualar okunuyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 bin Türk Bayrağı vatandaşa dağıtıldı. Denizli'nin Tavas İlçesi de ay yıldızlı bayraklarla donatıldı. İzmir'deki bazı STK temsilcileri Mehmetçik'e 'yanındayız' mesajı yolladı. Üniversite rektörleri de yaptıkları ortak açıklama ile operasyona tam destek verdi. Birçok vatandaş gönüllü askerlik başvurusunda bulundu. Tavas Meydanı'na 16 Türk Devleti'nin simgesi olan bayraklar dikilirken, cadde ve sokaklara da Türk bayrakları asıldı. Tavas Belediye Başkanı Turhan Veli Akyol, "Harekâtın düğmesine basıldığı günden bu yana yüreğimizle ve dualarımızla devletimizin ve milletimizin yanındayız. Bu milletin azim ve kararlılığına bir bakın. Söz konusu vatan olduğunda ülkemizin dört bir yanından yükselen ortak sesleri dinleyin. İşte bizi büyük yapan şey tam da budur" dedi.

"GÜN BİR OLMA GÜNÜ"
?
Balıkesir esnafına 3 bin bayrak dağıtan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, "Gün bir ve beraber olma günü. Bir olacağız, beraber olacağız, iri ve diri olacağız. Hep beraber Türkiye olacağız inşallah. Sınırlarımızın ötesinde Afrin'de şu anda Mehmetçiklerimiz oradaki teröristleri ve terör odaklarını dağıtıyor. Onların muzaffer olması için dua ediyoruz. İnşallah onların kılına zarar gelmeden ülkelerine dönmelerini Cenabı Allah nasip etsin" dedi. İzmir'de bazı sivil toplum kuruluşları, Türk Silahlı Kuvvetlerince (TSK) Suriye'deki terör örgütleri PYD/PKK/KCK-YPG ve DEAŞ hedeflerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı'na destek verdi. İzmir Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (İSTOK) Başkanı Cüneyd Dayhan, "Tüm terör örgütleri bölge için bir tehdit olmaktan çıkarılana, son terörist etkisiz hale getirilene kadar operasyonun kararlılıkla devam etmesini istemekteyiz" diye konuştu. Memur-Sen İzmir Temsilcisi Ali Musa Bina da "Ülke güvenliğinin korunması amacıyla düzenlenen operasyonda devletimizin aldığı kararın arkasındayız. Birlik ve beraberlik içinde hareket ederek alınan kararın ve kahraman ordumuzun tam destekçisi olmalıyız" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN