Özgür Kaynar: Mondros artıkları

İçimizdeki kimlik bunalımı yaşayan tiplerin ağzının tadı bugünlerde daha da kaçtı! Ülkemiz ne zaman şöyle bir silkelense fena rahatsız oluyor, alerjileri nüksediyor zavallıların...
Ordumuz Suriye'ye tekrar girince de tutamadılar dikenli dillerini, zehirlerini akıtarak deşifre oldular yine.
Zaten biliyoruz kendilerini, böyle vesilelerle daha da iyi tanıyoruz çirkin yüzlerini ve kirli yönlerini. Milli duygulardan zerre nasibini alamamış, kendini koyacak yer bulamayıp savrulup duran kimlik fukaralarının alerjik rahatsızlığı müzminleştiği için diyecek bir şey yok, güzel Türkçemiz kifayetsiz onlara!
"NATO kafa NATO mermer" dediğimiz türden hepsi!..
Fakat...
Sosyal medyayı meşgul ettikleri kirli bilgileriyle insanımızı provoke etmelerine, saçtıkları nifak tohumlarıyla birliğimize zarar vermelerine ve milli duygularımızı zehirlemelerine izin verecek değiliz!
Sözüm, o cibiliyet fakirlerinin etkisinde kalanlara...
Okyanus ötesinden gelip Suriye'de cirit atan Amerikalılara, Ruslara, İranlılara, Almanlara, İngilizlere diyecek hiçbir şey bulamayanların!..
Akdeniz'e kadar uzanan 911 kilometrelik Suriye sınırında PKK terör koridoru oluşturulmak istenen Türkiyemiz, kendini savunmak için harekete geçince depreşen barışsever duyguları ne kadar samimi ve milli olabilir ki?..

ÖNCE NİYETİ SORGULA!
Bak kardeşim, iyi dinle...
Tarihsel, sosyal, kültürel ve ekonomik bağlarımızın olduğu Ortadoğu ile ülkemiz arasına PKK duvarı örülmek isteniyor.
Sözde müttefikimiz ABD, bizi geçmişimizden ve gelecek hayallerimizden koparıp köşeye sıkıştırmayı planlıyor.
Teröristlere dağıtılan o silahların namluları Anadolu'ya dönük, başka bir yere değil! Irak'tan sonra, Suriye sınırımızda terör cephesi açanların planını bozmak için Kahraman Mehmetçiğimiz canını ortaya koyarken, oturdukları sıcak koltuktan ahkam kesenlere kanmadan, niyetleri sorgula önce!
Milli meseleler, siyasete kurban edilemeyecek kadar mühimdir, mevzubahis olan vatandır, istiklalimizdir...
İç cephede fay hatları açmaya çalışan aydın ya da sosyal demokrat görünümlü o kişiler, cehaletle ihanet arasında mekik dokuyanlardır.
Atatürk'ün "Bu millete her şeyi öğrettim, fakat uşaklığı öğretemedim" sözünün dışında kalan Mondros artıkları, Sevr kalıntılarıdır bu kişiler!
Gittikleri yol, yol değildir!
Haine hain diyemeyenin, düşmana tavır gösteremeyenin sonu hüsrandır!
Zafer ise milli duruş sergileyip istikbaline sahip çıkan vatanseverlerindir...

BİZE ULAŞIN