Lebip Timor: Koy sepete

Taraftarının müthiş desteği ile, sanki 12 kişi çıkmıştı sahaya Göztepe.
Ancak, bu moral üstünlüğüne rağmen, skoru bulacak net pozisyonlar bulmakta zorlanıyordu ev sahibi. Rakip yarı alanda yapılan sayısız pas hovardalığı yetmezmiş gibi, Poko'nun çıkarken kaptırdığı bir topu da Badji, Beto'nun koruduğu kaleye bıraktığında, soğuk bir duş alıyordu sanki tribünler. Ancak, bu şok gole rağmen beklenen ve alışageldiğimiz Göztepe coşkusu ve isyanı sahaya yansımıyor ve hesaplaşma sanki ikinci yarıya kalıyordu. Nitekim 60'ta Sabri ve Tayfur değişikliği ile oyuna müdahale eden Tamer Hoca'nın bu müdahalesi ile Göztepe topu da, oyunu da rakip yarı alana taşıyor ve Tayfur'un akıllı aşırtması ile tabela eşitleniyordu.
Son çeyrek geçilirken Kana Bıyık'ın atılması ile sahada 1 eksik kalan Kayserispor, iyice geriye yaslanarak avucundaki 1 puanı cebe indirmenin hesaplarına soyunurken, maçı tek kaleye dönüştüren Göztepe, pozisyonlar bulsa da skoru bozacak golü bulamıyor ve 1-1'e boyun eğiyordu. Kaybedilmiş 2 puanları olsa da, geriden gelerek kazandıkları 1 puan için de 'Koy sepete' demeliyiz.
Bu arada, tribünlerde boy gösteren yeni transferleri Demba Ba 'nın sahaya ineceğini de düşünürsek, daha kazanacakları çok maçlar onları bekliyor.
BİZE ULAŞIN