Evdekİ hesap çarşıya uymadı

İzmir’de bir iş yerine giren 4 hırsız çelik kasayı çalarak, geldikleri arabayla kaçtı. 4 zanlı uzun uğraşlar sonucu açtığı kasanın içinde tedavülden kalkmış paralar olduğunu görünce şok yaşadı

Evdekİ hesap çarşıya uymadı

İzmir'de geçtiğimiz 6 Ocak günü gece saatlerinde Bornova'ya bağlı Işıkkent Ayakkabıcılar Sitesi'nde meydana gelen olayda 4 hırsızlık zanlısı asma kilitleri keserek 67 yaşındaki H.A'ya ait ayakkabı imalathanesine girdi. 4 kişilik hırsızlık çetesinin soygun anı güvenlik kameraları tarafından saniye saniye de görüntülendi. İşyerinden çıkardıkları çelik kasayı olay yerine geldikleri kiralık otomobilin bagajına yükleyen hırsızlar, daha sonra gecenin karanlığından faydalanarak izlerini kaybettirdiler. Daha sonra büyük bir umutla çelik kasayı açan hırsızlar, içindeki paraları görünce büyük sevinç yaşadı. Ancak kasadan çıkan 14 bin 150 lira banknotun eski paralar olduğunu anlayan zanlıların sevinçleri kursaklarında kaldı. Buca Tınaztepe'deki ormanlık alana çaldıkları kasayı boş şekilde atan zanlılar buradan da ayrılarak kayıplara karıştı.

GÖRÜNTÜLER İNCELENDİ
?
Sabah işyerini açmak için gelen H.A. soyulduğunu anlayınca durumu polise bildirdi. Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Ormanlık alana atılmış çelik kasayı gören bir vatandaş ise 155'i arayarak ihbarda bulundu. Polis ekipleri olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Yapılan araştırmada ormanlık alanda herhangi bir güvenlik kamerasına rastlanmazken, Işıkkent Ayakkabıcılar Sitesi'nde güvenlik kamera kayıtlarında zanlıların kiraladıkları aracın plakasını söküp soygunu gerçekleştirdikleri belirlendi. Görüntülerden önce aracın marka ve modelini belirleyen polis ekipleri Buca'daki tüm oto kiralama şirketlerini tek tek gezdi. Zanlıların kimliklerini belirlemek adeta iğne ile kuyu kazar gibi çalışan Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, yaklaşık 300 kiralık aracı inceledi. Tüm firmalara görüntülerdeki aracın kendilerine ait olup olmadığını sordu. Sonunda aracın plakasına ulaşan polis ekipleri aracı kiralayan kişinin hırsızlık çetesi üyelerinden biri olan Koray Ö. olduğunu tespit etti. Ardından diğer zanlıların Emrullah Ş. Hüseyin Y. ve Mehmet D. olduğunu belirleyen polis ekipleri operasyon için düğmeye bastı. Buca'daki adrese baskın düzenleyen polis ekipleri 4 zanlıyı kıskıvrak yakaladı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 4 zanlı da tutuklanarak cezaevine gönderildi. Zanlıların soygunda kullandığı araç içinde tedavülden kalkmış 3 adet bin lira, 23 adet 50 lira, 15 adet 100 lira, 44 adet 100 lira, 8 adet 500 lira, 2 adet 50 lira ve bir adet 25 kuruş bulundu. Toplam 14 bin 150 lira 25 kuruş eski para müşteki H.A'ya teslim edildi. H.A. polisi başarılı çalışmasından ötürü tebrik etti.

BİZE ULAŞIN