Ege Üniversitesi bir ilke imza attı

Türkiye’de izsiz tiroid ameliyatını ilk kez gerçekleştiren Ege Üniversitesi cerrahları, başarısını sınır ötesine taşıdı. Türk cerrahlar, Gürcistan’ın ilk izsiz tiroid ameliyatını yaptı

Ege Üniversitesi bir ilke imza attı

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özer Makay yönetimindeki cerrahi ekibi, Gürcistan'ın ilk izsiz tiroid ameliyatını gerçekleştirerek tarihe geçti. Türkiye'de izsiz tiroid ameliyatını ilk kez gerçekleştiren Doç. Dr. Özer Makay, Gürcistan'da yaptıkları ameliyatın hikayesini anlattı. Gürcü doktor Prof. Levan Ramishvilli'nin 35 yaşındaki kadın hastasının izsiz tiroid ameliyatı olmak istemesi üzerine kendileri ile iletişime geçildiğini anlatan Doç. Dr. Makay, "Ameliyatı, kendi evimizde gibi çok rahat ve başarıyla gerçekleştirdik. Bu ameliyatı Ege Üniversitesi'nden bir ekibin gerçekleştirmiş olması, hem ülkemiz hem üniversitemiz açısından bizlere büyük gurur verdi. Gürcistan Sağlık Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Tiflis Büyükelçiliği, Tiflis Üniversitesi ve medya bize büyük destek verdi. Komşumuz Gürcistan'da elde ettiğimiz başarıyla onur duyduk" dedi.

ULUSLARARASI MARKA
?
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından verilen Alan Odaklı Başarı Ödüllerinde Ege Üniversitesi'nin tıp alanında uluslararası düzeyde rekabet edebilirlik ödülüne layık görüldüğünü belirten Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, "Ege Üniversitesi büyük ve uluslararası bir marka. Bu markamızı da uluslararası yapan en önemli unsurların başında Tıp Fakültemiz geliyor. Doç. Dr. Özer Makay yönetimindeki değerli ekibimizin Gürcistan'da yapmış olduğu bu başarılı operasyon Ege Üniversitesi'nin bölgemiz için ne kadar önemli bir sağlık üssü olduğunu bir kez daha gösterdi. Ekibimize ve Tıp Fakültesi'nde insan sağlığı için emek veren tüm çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN