Zirveden Afrin’e mesaj gönderdiler

Ege, Zeytin Dalı Harekatı’nda görev alan askerler için tek yürek olmaya devam ediyor. 2 bin 400 metreye tırmanan DOSEV üyeleri, zirvede Türk bayrağı açarak kahramanlara destek verdi

Zirveden Afrin’e mesaj gönderdiler

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK)Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a yönelik başlatılan Zeytin Dalı Operasyonu'nda 10. gün geride kalırken harekata 7'den 70'e tüm Türkiye'den destek gelmeye devam ediyor. Denizli Doğa Sevenler Derneği (DOSEV) üyesi bir grup dağcı, Zeytin Dalı Harekatı için Afrin'de bulunan Mehmetçik'e desteklerini belirtmek için Batı Torosların Çameli ilçe sınırlarında bulunan 2 bin 400 metre yüksekliğe sahip Çatalkaya ve Aladiş zirvesine çıktı. Gruba üye 19 dağcı, kar üzerinde yürüyüş yaparak çıktığı Aladiş Zirvesi'nde Afrin'de bulunan Mehmetçik'e açtıkları ay yıldızlı bayrak ve üzerinde Hüseyin Nihal Atsız'ın "Vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin" mısraları ve Zeytin Dalı Harekatı yazılı pankartla destek verdi. DOSEV Başkanı Ümit Şıracı, "2 bin 400 rakımlı zirveden Afrin yiğitlerine Atsız Ata'nın 'Vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin' mısrasıyla selam çaktık. Hepsi var olsunlar. Bize katılıp bu zorlu etapta el veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim" dedi.

KULA'YI UNUTMADILAR
?
'Zeytin Dalı Harekâtı'nda görevli Kulalı Askerler terörle mücadelede kullanılan bir bombanın üzerine 2009 yılında şehit düşen "Mehmet Ali Karaduman Anısına" yazarak fotoğrafını gönderdi. Diğer bir selam da Kula AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık'a oldu. Kulalı Asker patlayıcı mühimmatın üzerine "Ahmet Palabıyık Başkanım İçin" yazdığı mesajla sosyal medyadan memleketine selam gönderdi. İlçe başkanı Ahmet Palabıyık ise sosyal medya hesabı üzerinden "Yiğitlerden selam var Allah'ım ayağınıza taş değirmesin Rabbim güç kuvvet versin hepinize mesajı ile fotoğrafı paylaştı. Öte yandan asker uğurlamasına katılan Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, Zeytin Dalı Harekatı'na da değinen Yaralı, "Dualarımızla ve bütün kalbimizle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız" dedi.

BİZE ULAŞIN