Engelliler gönüllü askerliğe başvurdu

Zeytin Dalı Operasyonu’na destekler devam ediyor. İzmir’de engelli vatandaşlar, gönüllü olarak askere alınmak ve Afrin’de görev yapmak için askerlik şubesine dilekçe verdi

Engelliler gönüllü askerliğe başvurdu

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a yönelik başlatılan Zeytin Dalı Operasyonu'nda 12. gün geride kalırken harekata 7'den 70'e tüm Türkiye'den destek gelmeye devam ediyor. Aliağa Engelliler Rehabilitasyon Derneği üyeleri, Zeytin Dalı Harekatına destek için gönüllü askerlik başvurusu yaptı. Dernek üyeleri, başvuru öncesi açıklama yapmak üzere Demokrasi Meydanı'nda toplandı. Engelli vatandaşlar, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" ve "Her Türk asker doğar" sloganları attı. Aliağa Engelliler Rehabilitasyon Derneği Başkanı İbrahim Erdemir, "Zeytin Dalı Operasyonu'nu sonuna kadar destekliyoruz. 'Her Türk asker doğar' sözünün biz engelliler için de geçerli olduğunu, her alanda olduğu gibi askerlikte de fırsat verilince bizlerin de katkı koyacağı düşüncesindeyiz. Gerekli kanuni düzenlemelerin yapılmasını Cumhurbaşkanı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne arz ediyoruz" dedi. Ardından üyeler, Fatih Camii İmamı Gazali Ateş'in yaptığı duanın ardından Aliağa Askerli Şubesi'ne giderek dilekçelerini teslim etti.

SELAMI İLETİLDİ
"Zeytin Dalı Harekatı"nda görev alan Manisalı Tankçı Uzman Çavuş Atakan Ohkan'ın geçtiğimiz günlerde medya üzerinden ailesine gönderdiği selamı, Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı yerine ulaştırdı. Başkan Yaralı, Saruhanlı'nın Koldere Mahallesinde yaşadığı belirlenen Uzman Çavuşun ailesini evlerinde ziyaret ederek, oğullarının Afrin'den gönderdiği selamı anne ve babaya iletti. Öte yandan Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerler, şehit düşen silah arkadaşlarını unutmadı. Şırnak'ta geçen yıl Nisan ayında terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit düşen Saruhanlılı İstihkam Uzman Çavuş Nezir Pirnarcı'nın adının yazılı olduğu havan mühimmatı, yapılan atışla terör hedefini vurdu.

BALIKESİRLİ TARAFTARLAR PİLAV AYRAN DAĞITTI
TFF 1. Lig takımlarından Balıkesirspor Baltok'un 1966 Balıkesirspor Taraftarlar Derneği de Zeytin Dalı Harekatı'na destek verdi. Taraftarlar Derneği Başkanı Ahsen Dizban, Türk askerinin görevini tamamladıktan sonra kazasız belasız ülkesine dönmesi temennisinde bulundu. Taraftarlar hep birlikte Afrin'deki şehitler için dua etti. Ardından yaklaşık 3 bin kişiye pilav ve ayran dağıtıldı.

BİZE ULAŞIN