Uyanık hırsız, çete üyelerini dolandırdı

İzmir’de market soyan 4 hırsızdan 1’i, diğer arkadaşlarından habersiz kasadan aldığı parayı çamaşırına gizledi. Hırsızlar, arkadaşları tarafından dolandırıldıklarını gözaltındayken öğrendi

Uyanık hırsız, çete üyelerini dolandırdı
İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı motosikletli Yunus Timleri 29 Ocak'ta şüpheli gördükleri aracı durdurmak istedi. Ancak dur ihtarına uymayan ve içinde 4 kişinin bulunduğu otomobil kaçmaya başladı. Aracın takibe alan Yunus Timleri ile zanlılar arasında nefes kesen bir kovalamaca yaşandı. Polis ekipleri zanlıları Karabağlar'da Yeşillik Caddesi üzerinde kıskıvrak yakaladı. 36 yaşındaki T.Ö.İ, 20 yaşındaki G.Ö, 16 yaşındaki A.K, ile 17 yaşındaki E.Ö. ekipler tarafından gözaltına alındı.

MAKET PASTIRMAYI ÇALDI
Otomobilde yapılan incelemede hırsızlık olaylarında kullanılan suç aletleri ile bagajda 2 adet televizyon, bir uydu cihazı, 82 adet ekmek ve kasap bıçağı, 12 adet spatula, 4 adet sucuk çıktı. Olayın ardından zanlılar Bozyaka'daki Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği'ne götürüldü. Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, 4 kişilik hırsızlık çetesinin Hatay'da market, Menemen'de kuaför ve Bornova'da pide salonunu soyduğu tespit edildi. Hatay'daki market soygunu saniye saniye kameralara yansıdı. Görüntülerde marketin kapısın zorlayarak açıp içeri giren zanlılar önce kasap reyonuna yöneliyor. Şaşkın hırsızın sucuklarla beraber gerçek sandığı maket pastırmayı da çalması dikkat çekti. Bu anlar saniye saniye kameralar tarafından kaydedildi. Görüntülerde market soygunu sırasında hırsızlık çetesinin üyelerinden biri marketin yazar kasasına yönelirken görülüyor.

PARALARI GİZLEDİ
Hırsızlık çetesinin 17 yaşındaki üyesi E.Ö, markatin yazar kasasından çaldığı paraları, arkadaşlarından gizlemek için iç çamaşırına sakladı. Soygun bittikten sonra arkadaşlarına yazar kasadan para çıkmadığını söyleyen E.Ö.'nin yalanı emniyette ortaya çıktı. Durumu, polisten öğrenen diğer çete üyelerinin bu durumdan dolayı E.Ö'ye çok sert tepki gösterdikleri öğrenildi. Öte yandan hırsızlık çetesinin en uyanık üyesi 17 yaşındaki E.Ö.'nün polis ekiplerini de kandırmaya çalıştığı ortaya çıktı. Zanlının gözaltına alındıktan sonra kimliğini gizleyerek kendini E.E. isimli kişiye ait kimlik bilgilerini polislere beyan ettiği bildirildi. Ancak yapılan araştırmada gerçek kimliği belirlenen zanlının cezaevi firarisi olduğu, hakkında 4 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu ve bu nedenle gerçek kimlik bilgilerini gizlemek istediği öğrenildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 4 zanlı da tutuklanarak cezaevine gönderildi.
BİZE ULAŞIN