Kampüse uçak indi

Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları, okuma alışkanlığı kazandırmak için THY’den uçak satın aldı. Okulun bahçesine getirilen uçak, kütüphaneye çevrilecek

Kampüse uçak indi
İzmir'in marka okullarından Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları, öğrencilerine verdiği değerle dikkat çekiyor. Eğitim kurumu, öğrencilerin istekleri doğrultusunda, okula yatırım yapıyor. Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırmak için sıra dışı bir yol seçti. Kitap okumayı daha cazip hale getirmek isteyen okul yönetimi, öğrencilerin de onayını alarak yaklaşık 1 milyon lira maliyetle Türk Hava Yolları'nın kullanılmayan dev bir kargo uçağını satın aldı. İstanbul Atatürk Havalimnı'nda parçalara ayrılan dev uçak, 15 tırla parça parça İzmir'e getirildi. Okulun bahçesine yerleştirilen uçağın montajı teknisyenler tarafından tamamlandı. Kampüse yerleştirilen uçağın içini kütüphane haline getirilmesi için çalışmalara başlandı. 'Bu kütüphane okumada ayaklarınızı yerden kesecek' sloganıyla harekete geçtiklerini belirten Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları'nın kurucusu Oğuzhan Özkaya, "Kitap okumayı cazip hale getirmek için ne yapabiliriz diye düşündük. İlk olarak kullanılmış ve hurdaya çıkartılmış bir gemi düşündüm. Sonra bir arkadaşım uçak da olabilir dedi. Araştırdık THY'de satılık bir uçak var diye gördüm. Çocuklara da sordum. Çocuklar uçak istedi. Toplam maliyeti 1 milyon lira oldu. Bu kütüphane okumada ayaklarımızı yerden kesecek. Yoldan geçerken uzaktan uçağı görenler özellikle bakmak için geliyorlar" dedi.

HEDEFİM ÜNİVERSİTE
Okullarına talebin yoğun olduğunu belirten Özkaya, "Öğrencilerimizi sınavla öğrenci almak zorunda kalıyoruz. Mesela önümüzdeki yıl 400'e yakın öğrenci alacağız. Ama 8 bin öğrenci sınava girdi. Bu kadar yüksek talep var. Genç bir eğitimci kadromuz var. Kadromuzdaki öğretmenler, hepsi tanıdığım, daha önce birlikte çalıştığımız arkadaşlarımız. Öğrencilerim için harcadığım paradan hiçbir zaman kaçınmadım. Öğrencilerimize tarım dersini zorunlu kıldık. Çocuklar artık organik tadı biliyor. Hiçbir okulda olmadığı halde uygulamalı olarak tarım dersi koyduk. Artık üreten çocuklar olsun istiyorum. Bugüne kadar hep marketten yumurta aldılar. Şimdi yumurtaları kendileri topluyorlar. İdeallerim arasında ileride özel bir üniversite kurmak var" dedi.
BİZE ULAŞIN