Yaralandığı kaza için şahit arıyor

Bindiği belediye otobüsü ani fren yapınca düşen Ömür Şarlak’ın beli kırıldı. Ani frenlik bir durum olmadığını söyleyen Şarlak, şikayetçi olurken şahitlerden yardım istedi

Yaralandığı kaza için şahit arıyor
İzmir'de Alsancak Semti Montrö Meydanı'ndaki otobüs duraklarında geçen 15 Şubat'ta meydana gelen olayda, evli ve iki çocuk annesi ev hanımı Ömür Şarlak (38), oğlu Egemen Şarlak (12) ile eve gitmek için otobüs durağına geldi. ESHOT'a ait olan, Konak- Egekent aktarma seferini yapan M.K.'nin kullandığı, 802 hat numaralı, 35 DB 3248 plakalı otobüs, önünde başka bir otobüs olduğu için durağa yanaşamadı. Yağmurlu havada daha fazla ıslanmak istemeyen vatandaşlar, otobüsün kapısının açılmısını bekledi. ancak Şoför onündeki otobüs gitmediği için kapılaı açmadı. Yanaştıktan sonra otobüse binen vatandaşlar ile şoför arasında ufak çaplı sözlü tartışma yaşandı.

YARDIM EDİN
Bu sırada arka tarafa doğru yönelen Şarlak, otobüsün kalkışın ardından, şoförün ani fren yapmasıyla yere düştü. Ambulansla hastaneye kaldırılan ve bel kemiğinin kırıldığı anlaşılan Şarlak, ameliyat edildi. Olay anında frene basılacak bir durumun olmadığını ve kapıyı açmadığı için şoföre tepki göstermelerinden dolayı kızarak fren yapmış olabileceğini öne süren Şarlak, "Olayı gören kişilerden şahitlik konusunda yardım istiyorum. Olayı görenler lütfen ulaşsın" dedi.
BİZE ULAŞIN