Minik öğrencilerin iyilikleri sınırları aştı

İzmir’de “iyilik gönüllüsü” öğrenciler çevrelerindeki engellileri gezdiriyor, yaşlıların market alışverişini yapıyor. Öğrenciler, iyiliği yaşam tarzı olarak benimsediklerini söyledi

Minik öğrencilerin iyilikleri sınırları aştı
İyiliği misyon edindiler
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan "İyilik Gönüllüleri Projesi", Buca Mimar Kemalettin İlkokulu öğrencilerinin hayatını değiştirdi. Projede gönüllü olan minikler, iyilik ve yardımlaşma adına, tekerlekli sandalyedeki yakınlarını düzenli gezdiriyor ve yaşlı komşusunun market alışverişini yapıyor. Küçülen kıyafetlerini ihtiyaç sahipleri için ayırıyor, sokak hayvanları için yuva yapıp onları besliyor. Öte yandan öğrenciler düzenli olarak kan verip, LÖSEV'e bağış yapıyor ve ihtiyacı olanlar için kitap ve oyuncak topluyor.

İyilik diğer illere sıçradı
Okulun müdürü Doğan Deliktaş, bu eğitim öğretim yılında başlatılan "İyilik Gönülleri" projesinin öğrencilerde yardımlaşma, iş birliği, iyilik yapma, çevresine karşı duyarlı olmayı geliştirmeyi amaçladığını söyledi. Yardımlaşma duygusunun çocuklar arasında hızla yayıldığını anlatan Deliktaş, "Projede biraz merhamet, şefkat, ilgi göstermek, vakit ayırmak, zaman tanımak gibi küçük davranışların çevreyi ne kadar mutlu ettiğini gördük. Çalışmalarımız İzmir sınırlarını aştı, toplanan kitap ve oyuncakların başka illerdeki çocukları da mutlu ediyor" dedi.
BİZE ULAŞIN