Urla’daki büyük ayıba milli eğitim el koydu

Kadıovacık Köyü’nde traktörle okula giden öğrencilerin sesini İzmir Milli Eğitim duydu. İl Müdürü Yahşi, “Büyükşehir ‘Biz o bölgede taşıma yapmıyoruz’ derse, mağduriyeti önleyeceğiz” dedi

Urla’daki büyük ayıba milli eğitim el koydu
İzmir'de Urla Kadıovacık Köyü'nde okuyan öğrencilerin belediye otobüsü olmadığı için okula kimi zaman traktör kasasında kimi zamanda yürüyerek gidip gelmesi büyük tepki topladı. İzmir kamuoyu, Türkiye'nin batıya atılan penceresi olarak bilinen İzmir'in Urla ilçesinde yaşanan taşıma skandalını Egeli Sabah manşetine taşıdığı 'Traktör üstünde okul yolculuğu' başlıklı haberiyle öğrendi. Urla Kadıovacık Köyünde yaşananlara duyarsız kalmayan İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü haberimiz üzerine harekete geçti. Egeli Sabah'a konuşan İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, 5216 sayılı Büyükşehir Yasası gereği İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin il sınırları içinde vatandaşlara ulaşım hizmeti vermekle mükellef olduğunu hatırlatarak "Büyükşehir Belediyesi orada taşımacılık yapıyorsa hem halk hem de öğrenciler bu taşımadan istifade ediyor. Ama Büyükşehir Belediyesi resmi olarak bize yazar, 'Biz burada taşımacılık yapmıyoruz' derse, biz çocuklarımızı asla mağdur etmeyiz. Mağdur olmasını da istemeyiz. Ama bize Büyükşehir Belediyesi'nden bununla ilgili resmi olarak bir yazı gelmesi gerekiyor. Bu yazı elimize ulaşması halinde biz İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Kadıovacık Köyümüze öğrencilerimizi mağdur etmemek için servis veririz" diye konuştu.

250 NÜFUSLU
Urla'nın 250 nüfuslu köyü Kadıovacık'ta yaşanan skandalı Egeli Sabah kamuoyunun gündemine taşımıştı. Büyükşehir'den konu ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, Başkan Aziz Kocaoğlu'nun mağduriyeti giderip gidermeyeceği merak konusu oldu.
BİZE ULAŞIN