Egeliler kahraman şehitleri uğurladı

Zeytin Dalı Harekatı’ndan gelen acı haber Ege Bölgesi’ni yasa boğdu. Sıcak çatışmada şehit olan 8 vatan evladının 3’ünün İzmir ve Aydın’daki evlerinde yas, acı ve gurur var

Egeliler kahraman şehitleri uğurladı
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'nin Afrin bölgesindeki PYD-YPG/PKK ve DEAŞ'lı teröristlere yönelik sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı'nda Ege'ye şehit ateşi düştü. Hastanelerin morglarından Türk bayrakları asılı ambulanslara alınan şehitlerin cenazeleri Hatay Havaalanı'na gönderildi. Havaalanında basına kapalı gerçekleştirilen uğurlamanın ardından şehitler Jandarma Astsubay Uğur Palancı'nın (28) cenazesi İzmir'in Gaziemir İlçesi'nde Uzman Jandarma Astsubay Çavuş Mehmet Dinek memleketi Denizli'de toprağa verildi. Şehit Uzman Çavuş Recep Çetin'in şehadet haberi üzerine Buca Kuruçeşme'deki evine dev Türk bayrakları asıldı. Çetin'in cenazesi memleketi Eskişehir'de defnedildi.

ANLAMLI MESAJ
PYD/YPG'li teröristler arasında çıkan şehit olan Jandarma Astsubay Uğur Palancı'nın ailesine şehadet haberini İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez ve askeri yetkiler, sağlık personeli eşliğinde iletti. Oğullarının şehit olduğu haberini alan emekli polis memuru baba İhsan Palancı ile anne Yasemin Palancı büyük üzüntü yaşadı. Şehit Palancı'nın Gazielir Gülhane Camii'nde cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazına Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, siyasiler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şehit Palancı'nın naaşının camiye getirilişi sırasında tekbir getirildi. Şehidin annesi, babası ve kardeşleri katafalka konan tabutun başından bir an olsun ayrılmadı. Şehidin naaşı Kadifekale Hava Şehitliği'nde defnedildi. 10 gün önce Afrin'e göreve giden Palancı'nın, üç erkek kardeşin ortancısı ve bekar olduğu öğrenildi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar" sözünü bulunduğu fotoğrafı daha önce sosyal medyada paylaşan Palancı'ya baş sağlığı mesajları yağdı. Palancı'nın paylaştığı Atatürk'ün sözünün altında "Şehit ve gazilerimize, Atamıza saygılarımızla" yazması dikkat çekti.

EVLENECEKTİ
Denizlili Jandarma Astsubay Çavuş Mehmet Dinek'in Aydın Nazilli yaşayan ailesine acı haber ulaştı. Şehidin baba ocağı Türk bayraklarıyla donatıldı. Şehit askerin yaklaşık 5 ay önce nişanlandığı ve evlilik hazırlıkları yaptığı öğrenildi. Şehidin Nazilli'de yaşayan babası Kenan Dinek (50) ile annesi Sezgül Dinek, sosyal medyadan öğrendikleri oğullarının şehadet haberiyle büyük üzüntü yaşadı. Şehit Dinek'in sabah saatlerinde cephede çekilmiş son fotoğraflarını cep telefonu aracılığıyla ailesine gönderdiği, saatler sonra teröristlerle çıkan sıcak çatışmada şehit olduğu ortaya çıktı. Şehit askerin ailesine gönderdiği son fotoğraflarda "Biz öldük mü ki vatan bölünsün. Afrin'den Nazilli'ye selam olsun. M.D" ifadeleri yer aldı. Şehit Jandarma Astsubay Mehmet Dinek'in cenazesi, helallik alınması için önce Nazilli'deki evine getirildi, ardından da memleketi Denizli'nin Tavas İlçesi Çalık Mahalle Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlandı.

DEFNEDİLDİ
Şehit olan askerlerden Uzman Çavuş Recep Çetin'in şehadet haberi Buca Kuruçeşme'de oturan ailesine verildi. Acı haberi alan Çetin'in ailesi, gözyaşlarına boğuldu. Türk bayrağının asıldığı şehit evi, dolup taştı. Şehit Çetin'in cenazesi babaocağı Eskişehir'de defnedildi.


Baran: Beni Afrin'e geri gönderin
Zeytin Dalı Harekatı'nın 22. gününde teröristler tarafından atılan roketin şarapnel parçaları ile bacağından yaralanan Gazi Piyade Uzman Çavuş Ahmet Baran'ın (26) tedavisi Balıkesir Edremit'teki baba evinde devam ediyor. Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi (BENGİ) kapsamında Edremit İstiklal İlkokulu yönetici, öğretmen ve öğrencileri Ahmet Baran'ı ziyaret etti. Baran, "İyileşip, bir an önce Afrin'e dönmek istiyorum" dedi.

Servisçilerden destek konvoyu
Balıkesir Servis Taşıyıcılar Kooperatifi üyesi yaklaşık 200 servis aracı ve şoförü Afrin'de teröristlere karşı kahramanca mücadele eden Mehmetçiklerimize destek vermek için yaklaşık 200 araç ile konvoy düzenledi. Konvoya araç sahipleri korna ve alkışlarla destek verdi.

AK Parti ve MHP bayrak dağıttı
Balıkesir'in Dursunbey İlçesi'nde, Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, AK Parti İlçe Başkanı Üzeyir Sali ve MHP İlçe Başkan vekili Burhan Yıldız, Zeytin Dalı Harekatı'na destek olmak için esnafa Türk bayrağı dağıttı. AK Parti ve MHP'li yöneticiler, bayrakların operasyon son erene kadar dükkanların camında asılı kalmasını rica etti.

Meclis üyeleri haklarını bağışladı
Bayraklı Belediyesi mart ayı olağan meclisi Hasan Karabağ başkanlığında toplandı. Başkanı Karabağ, belediye meclisinin olağan toplantısında gündeme alınması istemiyle verdiği sözlü önergede, meclis üyelerinin mart ayı huzur ve komisyon haklarının Mehmetçik Vakfı'na bağışlanmasını istedi. öneri o çokluğu ile kabul edildi. Meclis üyeleri takdir topladı.

Esnaf şehitler için lokma döktürdü
İz mir'de Gürçeşme semti esnafı cuma namazının ardından Zeytin Dalı Harekatı'nda vatanı uğruna canını veren ve tüm şehitler için lokma döktürdü. Gürçeşme esnafı, "Kimsenin birliğimizi bozmasına izin vermeyecğiz" diye konuştu.

Adı mezun olduğu okula verildi
Zeytin Dalı Operasyonu'nda a şehit olan İzmirli Piyade Uzman Çavuş Ali Akdoğan'ın adı büyüdüğü Osmangazi Mahallesi'nde eğitim gördüğü okulda yaşayacak. Okulda yapılan törene şehidin babası Zeki ve annesi Fatma Akdoğan, Bayraklı Kaymakamı Adem Arslan, Bayraklı Milli Eğitim Müdürü Şuayip Üner ile öğrenciler katıldı. Fatma ve Zeki Akdoğan, okul tabelası üzerindeki Türk bayrağını öğrencilerin alkışları arasında kaldırdı.
BİZE ULAŞIN