İyilik için bir araya geldiler

“İzmir’de iyilik var” diyerek bir araya gelen STK ve belediye, kentte daha fazla kişiye ulaşmak için bir araya geldi. Toplantıda kampanyanın değerlendirmesi yapıldı

İyilik için bir araya geldiler
Son iki yılda, Yaşar Üniversitesi'nin organizasyonu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla Dünya Gönüllüler Günü nedeniyle "İzmir'de iyilik var" sloganıyla bir araya gelen ve sayıları sürekli olarak artan sivil toplum kuruluşları, iyilik hareketini daha fazla kişiye yaymak için bu yıl da bir arada olacak. İyilik İçin İzmir Sivil Toplum Ağı çatısı altında birleşen kuruluşlar, sayıları 3 bini aşan gönüllüler aracılığıyla kimisi mültecilere yardım ederek, kimisi sokak hayvanlarını doyurarak, kimisi bir yaşlının evini temizleyerek gönüllülüğü, iyiliği ve dayanışmayı hatırlatmaya, farkındalık yaratmaya devam edecek.

Deneyimler anlatıldı
Yaşar Üniversitesi, projeye katılan kuruluşlar için Selçuk Yaşar Kampüsü'nde bir teşekkür töreni düzenledi. Törende, 103 kuruluş ve belediyelerin temsilcilerine, Ege Orman Vakfı aracılığıyla 5 bin fidana ulaşan İzmir'de İyilik Var Ormanı'na dikilen fidanlar için belgeler takdim edilirken 4 yıl önce bale sanatçısı ve dans eğitmeni Banu Dağcıoğlu Türkeli önderliğinde bedensel engellilere yönelik algıları yıkmak için başlatılan Wheelchair Dance Project (Tekerlekli Sandalye Dansı Projesi) üyeleri de dans gösterisi sundu. MEV koleji öğrencilerinden Ekin Karya da gönüllü olarak katıldığı İzmir'de İyilik Var etkinliğindeki, deneyimlerini anlattı.
BİZE ULAŞIN