Fenerden kurtuldu

Gözlerindeki katarakt nedeniyle kitaplarını kafasına taktığı el feneri yardımı ile okuyabilen Batuhan Sevgi, (14) yapılan ameliyat sonrası sağlıklı görmeye başladı

Fenerden kurtuldu

İzmir'de her iki gözünde de doğuştan katarakt tespit edilen 14 yaşındaki Batuhan Sevgi, yıllarca eğitimini bir eliyle tuttuğu el feneri yardımıyla sürdürdü. Küçük yaşta yapılan tetkiklerde iki gözünde katarakt olduğu anlaşıldı ve rahatsızlığının takip edilmesi önerildi. Ancak Batuhan'ı zorlu bir hayat bekliyordu. İki gözü de yüzde 10'nun altında gören Batuhan, en ön sırada oturmasına rağmen tahtayı göremiyordu. Ödevlerini yapamayan, ders başarısı düşen çocuğunun yeniden doktora götürmeye karar veren anne, hastanenin yolunu tuttu. Geçtiğimiz ay Özel Atagöz Göz Hastalıkları Dal Merkezi'nde görevli Op.Dr. Melih Türe tarafından yapılan muayenede, Batuhan'ın sağlığına kavuşabilmesi için ameliyat olması gerektiği öğrenildi.

DOKTORUNA TEŞEKKÜR ETTİ
?
Yapılan iki ameliyatla sağlıklı görmeye başlayan Batuhan Sevgi, "Arkadaşımın net okumam için hediye ettiği madenci fenerine artık gerek kalmadı, çok mutluyum" dedi. Görme kusurunun oğlunun okul başarısını ve psikolojisini olumsuz etkilediğini belirten anne Nazmiye Sevgi, "Oğlumun sağlıklı görememesi onu ve bizi çok üzüyordu. Kardeşiyle buldukları el feneri yöntemiyle ev ödevlerini yapıyordu. Göz ameliyatından sonra okul başarısı arttı. Doktorumuza minnettarız" diye konuştu. Dr. Türe ise, "Batuhan'ın iki ameliyatını başarıyla tamamladık. Şu an uzak ve yakını görmesi yüzde 100 seviyede. Okul hayatında çok olumlu değişiklikler oldu. Batuhan ve bizler bu durumdan çok memnunuz ve mutluyuz" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN