Özel şampİyon

Yüzmeyi ve dans etmeyi öğrenen down sendromlu Selin Durgut, cimnastikte 20 madalya kazandı. Selin Durgut, şimdi de buz pateninde şampiyon olmak için var gücüyle çalışıyor

Özel şampİyon

GÖZÜ YÜKSEKLERDE
İzmir'de down sendromlu 15 yaşındaki selin durgut, hayatını spora adadı. özel sporcular kategorisinde türkiye genelinde düzenlenen yarışmalarda bugüne kadar çeşitli dereceler elde eden, şampiyonluklar ve 20 tane madalya kazanan Selin, başarı hikayesiyle alkışları topluyor. Bale yapmayı, tenis oynamayı ve yüzmeyi de öğrenen Selin, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Buz Sporları Salonu'nda özel sporcuların katılacağı yarışmaya hazırlanıyor. Selin, madalya için buza çıkacağı günü bekliyor.

AİLESİ DESTEK VERİYOR
?
2002 yılında dünyaya gözlerini açan Selin'in ilk günden hayatla olan zorlu mücadelesine başladığını belirten anne Fatma Durgut, "Selin çok hırslı ve azimli bir çocuk, başarmak için çok çaba harcıyor. Özel sporcuların katıldığı Türkiye cimnastik şampiyonalarında 2015 ve 2016 yıllarında birincilik elde eden Selin'in madalya sayısının 20'ye ulaştı. Sporu da zor öğrendi ama azimliydi, pes etmedi. Bu zorluğun sonucunda güzel şeyler olunca mutlu oluyoruz. O, bize küçük şeylerden bile mutlu olmayı öğretti" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN