Salihlili milli judoculardan bronz madalya

25. Nazım Canca Avrupa Ümitler Judo Kupası’nda milli forma altında mücadele eden Salihli Belediyesporlu judocular Ceren Yılmaz ve Şilan Bitgin bronz madalyanın sahibi olurken, Hilal Öztürk ise gümüş madalyanın sahibi oldu.

Salihlili milli judoculardan bronz madalya

25. Nazım Canca Avrupa Ümitler Judo Kupası Antalya'nın Manavgat ilçesinde 23 ülkeden 142 kadın, 223 erkek olmak üzere toplam 365 sporcu katılımı ile gerçekleştirildi. İki gün süren turnuvada Salihli Belediyesporlu milli judocular gösterdikleri performans ile göz doldurdu. Turnuvada 40 kilo da mücadele eden Ceren Yılmaz ve 48 kilo da mücadele eden Şilan Bitgin büyük bir başarıya imza atarak bronz madalyanın sahibi olurken, diğer Salihlili milli judocu Hilal Öztürk ise +70 kiloda gümüş madalyanın sahibi oldu.

Salihli Belediyesporlu sporcuların milli forma altında güzel başarılara imza attıklarını vurgu yapan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Uluslararası Nazım Canca Avrupa Ümitler Judo Şampiyonasından da madalya ile dönen judocuların ilçeyi gurur yaşattığını söyledi. Başkan Kayda, "Ülkemize madalya kazandıran sporcularımızı ve bu sporcularımızın yetişmesinde emeği geçen antrenörlerimiz Oktay Ayaz, Özlem Ayaz ve Namet Gülmez'i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN