Suçsuz olduğu 1.5 yıl sonra anlaşıldı

İzmir’de ameliyat olan arkadaşına giden Fevzi Deveci polisin binada düzenlediği uyuşturucu operasyonunda gözaltına alındı. Suçsuz olan Deveci, 1.5 yıl sonra beraat etti

Suçsuz olduğu 1.5 yıl sonra anlaşıldı

İZMİR'in Konak İlçesi'nde hurdacılık yaparak geçimini sağlayan18 yaşındaki Fevzi Deveci, 2016 yılının Eylül ayında birlikte çalıştığı, mide ameliyatı olan arkadaşı Recep Kaçan'ın 2. Kadriye Mahallesi'ndeki evine ziyarete gitti. Bu sırada polis, Kaçan'ın ikinci katında oturduğu binanın zemin katına, uyuşturucu baskını düzenledi. Gürültü üzerine aşağıya inen Deveci, polis tarafından zemin kattaki kişilerle birlikte gözaltına alındı. Polis merkezine götürülen ve ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Deveci ile diğer şüpheliler hakkında İzmir 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan dava açıldı. Yaklaşık 1.5 yıl süren davada tutuksuz yargılanan ve beraat eden Deveci'nin avukatı Abdi Yaşar, "İlerleyen günlerde yaşanan mağduriyetlerden dolayı maddi ve manevi tazminat davası açacağız" dedi.

POLİSLER ŞAŞIRDI
?
Öte yandan Eşrefpaşa semtinde uygulama yapan İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi'ne bağlı huzur timleri Eşrefpaşa'da 61 yaşındaki Ş.A.'nın GBT'sini (Genel Bilgi Tarama) sorguladı. Yapılan sorgulamada yaşlı kadının uyuşturucu ticareti yapmaktan arandığı belirlendi. Polisleri bile şaşırtan olayın ardından yaşlı kadın ekipler tarafından gözaltına alındı. Ş.A. çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

BİZE ULAŞIN