Başbakan şehidin mevlidine katıldı

Başbakan Yıldırım, İzmir’de Afrin şehidi Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Uğur Palancı’nın ailesini ziyaret etti. Başbakan, Uğur Palancı’nın ülkesi için canını seve seve verdiğini söyledi

Başbakan şehidin mevlidine katıldı
Başbakan Binali Yıldırım, katıldığı AK Parti Manisa 5. Olağan İl Gençlik Kolları Kongresi sonrası İzmir'e geçti. Başbakan Zeytin Dalı Harekatı'nda şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Uğur Palancı'nın Gaziemir'de oturan ailesini ziyaret etti. Şehit ailesinin evinin bulunduğu site içinde kurulan taziye çadırında düzenlenen mevlide katılan Başbakan, taziye dileklerini iletti. Yasemin ve İhsan Palancı'ya, "Şehit anne ve babası olarak ne kadar gurur duysanız azdır" diyen Başbakan, "Şehit Uğur Palancı'nın ülkesi ve milleti için canını seve seve verdi. Onlar o tepeyi ele geçirmek için mücadele verirken kahpece bir saldırıya uğradılar. Ama içiniz rahat olsun 48 saat geçmeden o tepe o alçaklara mezar oldu" dedi.

FAYDALARI YOK
Terör örgütlerinin bu coğrafyada kimseye faydasının olmadığına dikkati çeken Yıldırım, "Afrin operasyonu, sadece kendi toprak bütünlüğümüzü, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlama harekatı değildir. Aynı zamanda yıllardan beri o bölgede zulüm gören Kürt kardeşlerimiz, Arap kardeşlerimiz, Türkmen kardeşlerimizin bu zulmüne son verme harekatıdır. Bölgeye huzur ve barışın getirilmesi operasyonudur" dedi. Başbakan Yıldırım, konuşması sonrası şehit babası İhsan Palancı'ya Türk Bayrağı, anne Yasemin Palancı'ya ise Kuran-ı Kerim hediye etti.
BİZE ULAŞIN