Kaza geliyorum dedi

Karşıyaka’da karşıdan karşıya geçerken arabanın altında kalan yaşlı adamın oğlu, başvurulara rağmen geçit için adım atılmadığını söyledi

Kaza geliyorum dedi
İzmir'in Karşıyaka İlçesi'nde Caher Dudayev Bulvarı üzerinde geçtiğimiz cumartesi günü Bilim Müzesi Tramvay Durağı önünde meydana gelen kazada 83 yaşındaki Oktay Timur Ertem'e tramvaya binmek için karşıdan karşıya geçmeye çalışırken araba çarptı. ağır yaralanan Ertem, hastanede yaşamını yitirdi. Oktay Timur Ertem'in oğlu Akın Ertem, kazanın meydana geldiği tramvay durağının çevresindeki yaya geçiş düzenlemelerinin hatalı olduğunu ve burada önceden de ölümlü kazalar yaşandığını ileri sürerek, düzenleme yapılması için BİMER'e geçen yıl içerisinde biri 16 Mayıs'ta, diğeri 20 Aralık'ta olmak üzere 2 başvuru yaptığını, ancak sonuç alınamadığını söyledi.

DİKKATE ALINMADI
İkinci başvurusundan sonra, durumun İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi'ne bildirildiği ve gerekli çalışmaların yapılacağı yönünde bir cevap aldığını belirten Ertem, "Bu cevap bu yolda yaya geçişi açısından bir sıkıntı olduğunu adeta kabul eden bir cevap oldu. Buradan otobüsleri ve taksi dolmuşları kaldırıp insanları tramvaya binmeye mecbur ettiler. Güzel, peki neden yayaların can güvenliğini sağlayacak tedbirler alınmıyor? İkinci seçenek de yayalar için yanan ışığı bekledikten sonra yolun karşısına geçtiğinde bir anda tramvay yolunun içerisinde buluyor. Böyle planlama olmaz" dedi.
BİZE ULAŞIN