Asker abilerine gönülden destek

Denizli’de bin 250 orta okul öğrencisi, Zeytin Dalı Harekatı’na katılan asker abilerine destek olmak için mektup yolladı. İzmirli liseliler de Afrin harekatına katılmak için başvuruda bulundu

Asker abilerine gönülden destek

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Denizli İl Temsilciliği Ortaokul Koordinatörlüğü tarafından yürütülen "Mehmetçiğe Mektup Projesi" kapsamında bin 250 ortaokul öğrencisinin Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlere moral vermek ve duygularını paylaşmak amacıyla yazdıkları mektupların gönderimi için Delikliçınar Meydanı'nda tören düzenlendi. İl Temsilcisi Fatih Gün, törende, Türk ordusunun, milletiyle beraber vatana göz diken hain terör örgütleri ve perde arkasındaki güçlere geçit vermeyeceğini ve hainlerin hiçbir zaman hedeflerine ulaşamayacağını ifade etti. Öğrencilerin mektuplarına Türk bayrağı ve zeytin dalı taşıyan güvercin resmi çizerek duygularını anlatmaya çalıştıkları görülürken, velilerin askerler için ördükleri atkı ve bereler de yapılan duanın ardından askerlere ulaştırılmak üzere gönderildi. İzmir'in Aliağa İlçesi'nde ise Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Afrin'deki Zeytin Dalı Harekatı'na gönüllü olarak katılmak için Aliağa Askerlik Şubesi'ne dilekçe verdi. 70 kadar öğrenci, teslim edilen dilekçelerin yanı sıra Afrin'de görev yapan Mehmetçiklere hitaben yazılan 28 mektubu da ulaştırılmak üzere Askerlik Şubesi yetkililerine verdi.

BU SAHTEKARLARA İNANMAYIN
İzmir'de, dolandırıcıların yeni haksız kazanç yöntemi, Afrin'deki teröristlere yönelik sürdürülen 'Zeytin Dalı Harekatı' nedeniyle milli duyguların yoğunlaştığı bugünlerde, 'Askere gidiyoruz' yalanıyla para toplamak oldu. Ellerinde tepsi ile gezen bu kişiler, uğradıklarına önce kolonya ikram edip, güvenlerini kazanmaya çalışıyor. Sahtekarlar hastane ve cami önleriyle kalabalık caddelerde para topluyor.

BİZE ULAŞIN