Yeşİlay İş başında

Yeşilay İzmir Şubesi, bağımlılığa dikkat çekmek için İnciraltı Kent Ormanı’nda doğa yürüyüşü düzenledi: Başkan Vargeoğlu, “Sağlıklı nesil yetişmesi için sağlıklı yaşamı hedef alıyoruz” dedi

Yeşİlay İş başında

BİRÇOK OKUL KATILDI
Yeşilay Haftası, tüm yurtta olduğu gibi İzmir'de de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Hafta başında iki konferansa ev sahipliği yapan Yeşilay İzmir Şubesi, önceki gün de İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa İnciraltı Kent Ormanı'nda doğa yürüyüşü düzenledi. Balçova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe Balçova İmam Hatip Ortaokulu, Asil Nadir Orta Okulu, İmam Hatip Lisesi, Balçova Anadolu Lisesi, Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi, Salih Dede Anadolu Lisesi, Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı.

SAĞLIKLI YAŞAM VURGUSU
Yeşilay Derneği İzmir Şube Başkanı Mehmet Fatih Vargeloğlu, "Tüm zararlı bağımlılıklara dikkat çekmek, ebeveynleri uyarmak, farkındalık oluşturmak için bu tür etkinlikler yapıyoruz. Başta Balçova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz olmak üzere etkinliklerimize destek veren kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyoruz" dedi. Şubelerinin açılışının Emine Erdoğan tarafından gerçekleştirildiğini hatırlatan Vargeloğlu; "Tüm etkinliklerimizde bağımlılıklarla mücadeleyi ve sağlıklı nesil yetişmesi için sağlıklı yaşamı hedef alıyoruz" diye konuştu.

DAHİ RESSAM IVAN MARCHUK FOLKART'TA
İngiliz The Daily Telegraph Gazetesi tarafından "Yaşayan 100 Büyük Dahi" arasında gösterilen ressam Ivan Marchuk'un eserleri 9 Mart- 20 Mayıs 2018 tarihleri arasında Folkart Gallery'de sergileyecek. Ukrayna Büyükelçiliği işbirliğinde, Proje Direktörlüğünü Fahri Özdemir'in, küratörlüğünü ise Coşar Kulaksız'ın üstlendiği "Düşsel Detaylar" isimli sergide 65 eser yer alacak.

BİZE ULAŞIN