Genç sporculardan ablalarına büyük jest

Altınordu’nun genç futbolcuları, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla tesiste çalışan kadınların işlerine ortak oldu. Kolları sıvayan gençler, ablalarına bir gün de olsa iş yaptırmadı

Genç sporculardan ablalarına büyük jest
Türkiye'nin altyapısıyla dikkati çeken kulüplerinden biri olan Altınordu'nun genç futbolcuları, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla tesislerde çalışan kadınların bir günlük mesaisine yardımcı oldu. Kulübün Torbalı'da bulunan tesislerinde futbolun yanı sıra gördükleri eğitim ve sosyal çalışmalarıyla gündeme gelen Altınordu'nun genç yetenekleri, bu sefer de tesiste çalışan kadınlar için kolları sıvadı. Tesisteki ablalarına bir gün de olsa iş yaptırmayan gençler, işe ilk olarak odalarından başladı. Odalarındaki yatakları toplayan 15 yaş altı takımı oyuncuları, yerlere paspas çekti, lavaboları temizledi. Ardından camlara el atan gençlere ise yine kadınlar öncülük etti. Bu esnada işlerini hakkıyla yapan genç yetenekler, çalışan "abla"larından "aferin" aldı.

MUTFAĞA GEÇTİLER
Odalarını toplayan gençler ardından mutfağa girerek patates soyup, soğan doğradı. Masaların düzenini ayarlayan, ekmek ve su dağıtımını da yapan gençler, daha sonra yemek servisine geçti. Tesiste çalışan ablalarına tek tek servis yapan Altınordu ekibinin gençleri, yemekten sonra bulaşıkları da yıkadı. Kirli çamaşırları toplayıp çamaşırhaneye götüren gençler, daha sonra mıntıka temizliği yaptı. Son olarak kadınlarla yeşil sahaya çıkan genç futbolcular, buradaki hünerlerini "abla"larıyla paylaştı. Eğlenceli dakikaların yaşandığı sahada kadınlar ısınma hareketleri yaptı, kaleye geçen genç yeteneklere penaltıdan gol attı. Kadınlar ve genç futbolcular, günü hatıra fotoğrafı çekerek noktaladı.
BİZE ULAŞIN