Manisalı çiftçi üç düvesinden birini Mehmetçiğe bağışladı

Manisa’nın Salihli ilçesindeki meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri tarafından Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlere destek için başlatılan 5 ton üzüm ve 5 ton leblebi kampanyasına, Salihlili çiftçi üç düvesinden birisini satarak destek oldu.

Manisalı çiftçi üç düvesinden birini Mehmetçiğe bağışladı

Hem Salihli Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim kurumunda yardımcı personel olarak görev yapan, hem de Hasalan Mahallesi'nde çiftçilik yapan Yaşar Soyal, beslediği üç düvesinden birini 6 bin 250 liraya satarak parasını Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri ve aynı zamanda Afrin Harekatı Bağış İrtibat Bürosu Yetkilisi Levent Kılıçaslan'a teslim etti.
Kahraman Mehmetçiğin her zaman yanında olduklarını belirten Yaşar Soyal, eşi Döndü Soyal'ın da fikrini alarak, düvesini satıp, Afrin'deki terör hedeflerine yönelik operasyonlarda görev alan ve kahramanca çatışan Mehmetçiklere destek olmak amacıyla böyle bir bağışta bulunduklarını söyledi. Afrin'de görev yapan askerler için gece gündüz dua ettiklerini belirten Soyal, "Biz burada o kahramanlar sayesinde rahat ve huzurlu bir şekilde yataklarımızda uyuyabiliyoruz" dedi.
Yaşar Soyal'ın bu fedakarlığı, yardımcı personel olarak görev yaptığı Salihli Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim kurumunda da takdirle karşılanırken, okul müdürü Şahin Turanlı ise böylesine vatansever bir kişiyle çalışmaktan onur ve gurur duyduklarını söyledi.

BİZE ULAŞIN