Simav’da Dünya Kadınlar Günü

Kütahya’nın Simav ilçesinde, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi. Simav Belediye Başkanlığı ve Simav Müftülüğü tarafından hazırlanan söyleşi ve anma programına, Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan ve eşi Ayten Özkan, Simav AK Parti Kadın Kolları Başkanı Avukat Hicret Kahraman Kaymak, Eğitimci Yazar Gülser Ateş, Simav İlçe Müftülüğü vaizesi Zeynep Öztürk, Hafız Hilal Başak Karakaş ve çok sayıda kadın katıldı.

Simav’da Dünya Kadınlar Günü

Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan'ın selamlama konuşmasıyla başlayan program, Hafız Hilal Başak Karakaş'ın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Eğitimci Yazar Gülser Ateş tarafından, kadınların kazanılmış hakları ve kadınlara yapılan haksızlıklar ile kadın olmak üzerine bir sunum yapıldı. Kadınların hayatın her alanında emek verdikleri, tarlada, bağda, bahçede işçi, evde anne, pazarda esnaf olduğu vurgulanırken, Hazreti Muhammed'in (SAV) 'Kadınlar, size Allah'ın emanetidir' sözü ile İslam dininde kadının yeri ve önemi konuları üzerinde anlatımlara yer verildi.
Etkinliğe katılan kadınlara karanfil dağıtımı ve ikramların ardından plaket ve hediye takdimleri yapılarak, program sona erdi.

BİZE ULAŞIN