KSK Altuğ’dan hesap soracak

Karşıyaka’da yeni yönetim göreve geldikten sonraki 1.5 aylık icraatlarını anlattı. Öte yandan Büyükkarcı yönetimi, eski başkan Altuğ’dan geçmiş dönemle ilgili savunma istedi

KSK Altuğ’dan hesap soracak

Karşıyaka'da olağanüstü kongre ile göreve gelen Turgay Büyükkarcı yönetimi, 1.5 aylık görev süresi boyunca yaptıkları icraatları anlattı. Kulüp binasında düzenlenen toplantıya Başkan Turgay Büyükkarcı, Başkan Vekili Gökhan Şensan ve Tenis Şube Başkanı Rıfat Tekbaş katıldı. Toplantıya, eski başkan Mutlu Altuğ, dönemi damgasını vurdu. Altuğ dönemini kasteden Büyükkarcı, "Aklın almayacağı işler yapılmış. 50 bin dolar bonservisi, 320 bin dolar kontratı olan Dustin Hogue davası var. 1 dakika forma giymeden gitti. Bu parayı pazarlıkla 130 bin dolara indirdik ama bu olay kanımıza dokunuyor. Futbolda 100 bin lira ödemedikleri için devrede 2 önemli oyuncu gitti. Şevket Pehlivan olayı var. Davalık olunan forma tedarikçisi var. Bir içecek firmasından alınan parayla ilgili ortada gözükmeyen rakamlar var. Bozulan SGK yapılanması var. Vergiyle ilgili yapılan yanlışlar var. Bunlar için eski kulüp başkanına yazı yazdık ve savunma hakkı verdik" dedi.

BORÇLAR KAPANIYOR
?
Göreve geldikten sonra 1.5 aylık süreçte 10 milyon 112 bin 632 lira borç kapattıklarını açıklayan Başkan Vekili Gökhan Şensan, "Kulübe Spor Toto ve Basketbol Federasyonu'ndan 2 milyon, Folkart Yapı'dan 2 milyon 400 bin, Yaşar Holding'ten ise 2 milyon 100 bin lira para girişi oldu. Yönetimimiz cebinden 1 milyon lira kaynak oluşturdu. Folkart ve Yaşar'dan gelen paralar güvenin eseri. Bu iki firmanın katkısıyla 6 milyon lira borç ödedik. Süresi dolan 18 puan silme cezasından büyük uğraşlarla kurtulduk. Toplam 4.5 milyon lira tutan cari alacak dosyasıyla anlaştık. Mevcut futbolculara 450 bin liralacak, 170 bin lira prim ödemesi yaptık. Teknik heyet ve personelin bizim dönemimizden alacağı yok" dedi.

BİZE ULAŞIN