Yuva kuracak çiftlere devlett en büyük destek

Devlet, evlenevek çiftlere nakit desteği veriyor. Şartları yerine getiren çiftler, devletin hem çeyiz hem de konut yardımından faydalanabiliyor

Yuva kuracak çiftlere devlett en büyük destek

Devlet dünya evine giecek çif tlere sahip çıkıyor. Çiftler için hem çeyiz hem de konut desteği bulunuyor. Nakit desteğinden faydalanmak isteyen çiftler, en az 3 yıl birikim yapmak şartıyla bu desteklerden yararlanabiliyor. Çeyiz hesabına 5 bin, konut hesabına da 15 bin lira veriliyor ve bu limit aşılmıyor. Çiftler, bu haktan ayrı ayrı yararlanıp 40 bin lira karşılıksız devlet desteği alabiliyor.

KONUT KATKISI
?
'Konut hesabı' açıp 3 yıl hesaba düzenli ödeme yapanlara, birikimin yüzde 20'sine kadar devlet katkısı ödeniyor. Ödemeler aylık ve 3 aylık yapılıyor. Aylık ödemeler de alt sınır 250, üst sınır ise 2500 lira. 18 yaşından küçükler adına veli veya vasisi tarafından da konut hesabı açılabiliyor. Çeyiz hesabı açanlar her ay bankaya 100 lira yatırması şart. Çeyiz katkısından yararlanabilmek için evlilik tarihinden en az 3 yıl önce hesaba düzenli ödeme yapılması gerekiyor. Ayrıca evliliğin 27 yaşını doldurmadan yapılması gerek. Bu koşulları yerine getirenler evlendikten sonra bankaya 6 ay içinde başvurarak 5 bin lira devlet desteğini alıyor.

BİZE ULAŞIN