Üniversiteliler sıfır noktasında

İKÇÜ öğrencileri ve personeli, Zeytin Dalı Operasyonu’nda görev alan güvenlik güçlerine destek olmak için Reyhanlı’ya gitti. 30 kişilik kafile, askerleri ziyaret ederek moral verdi

Üniversiteliler sıfır noktasında
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin kuzey batısında bulunan Afrin'deki terör örgütlerine yönelik sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı'na destek veen İzmir Katip Çelebi üniversitesi (İKÇÜ) personeli ve öğrencileri 'Zeytin Dalı Operasyonu'na katılan güvenlik güçlerine moral ve motivasyon ziyareti gerçekleştirdi. 20 personel ve 10 öğrenciden oluşan grup, Reyhanlı İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Karakolu ve Cilvegözü Sınır Kapısı'nda görev yapan polis ve askerleri ziyaret etti, güvenlik güçleriyle hatıra fotoğrafları çektirdi. Katip Çelebi Üniversitesi Güvenlik Şube Müdürü Ercan Gündoğdu, "Zor şartlarda Suriye'de ve sınırda görev yapan güvenlik güçlerimize moral olması için bu ziyareti yaptık. Sözde değil özde destek için tüm güvenlik güçlerimizin yanındayız" dedi. Grup, ilçe emniyet müdürlüğü tarafından kendilerine gösterilen yerde kurdukları çadırlarda geceledikten sonra İzmir'e döndü.

ASKERLER İÇİN
Manisa'nın Şehzadeler İlçesi'ndeki Şehitler Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri, İstiklal Marşı'nın kabulünün 97. yıldönümü için klip çekti. 'Afrin'deki kahraman askerlerimize ithafen' yazısıyla başlayan klipte, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler Kurtuluş Savaşı görüntüleri eşliğinde İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını seslendirdi. Klip, İstiklal Marşı'nın son kıtasının okuldaki bin 600 öğrenci tarafından tek bir ağızdan dalgalandırılan bayrak eşliğinde okunmasıyla sona eriyor. Prova yapan Şehitler Ortaokulu öğrencileri de hep bir ağızdan 'Afrin'deki Mehmetçiklere selam olsun' diyerek selamlarını yolladı.
BİZE ULAŞIN