Adım adım Avrupa’ya

Göztepe Antalyaspor’u Demba Ba ile aşarken, Akhisarspor evinde Trabzon’a yenildi. 1. Lig’de Balıkesirspor, Altınordu ve Denizlispor galip gelmeyi başardı

Adım adım Avrupa’ya
Spor Toto Süper Lig'de Göztepe, rüya gibi bir sezon geçirmeye devam ediyor. Evinde Demba Ba'nın attığı iki golle Antalya'yı yenen Göz-Göz, Avrupa hayalleri kurmaya başladı. Trabzonspor'u ağırlayanTeleset Mobilya Akhisarspor'un 4 haftalık galibiyet serisine son verdi. Spor toto 1. Lig'e bu hafta Ege Temsilcileri damga vurdu. Altınordu, Balıkesir Baltok ve Denizlispor haftayı 3 puanla kapattı.
Gizem Yılmazer: Göztepe zor da olsa kazanmasını bildi. Avrupa hedefi gerçekleşir mi?
- Lebip Timor: Avrupa hedefi asla hayal değil. Bu taraftar önünde sezon sonuna kadar kolay kolay maç kaybetmez Göztepe. Halil ve Demba Ba işi bitirdi. Halil verdi, Ba attı, Beto da çok kritik kurtarışlarıyla öne çıktı.
- Serhan Çifdalöz: Maç bittiğinde başım dönüyordu. Top her iki kale önüne de çok kolay gidiyor, orta saha çabuk geçiliyordu. Müthiş bir Halil performansı izledik. Takım oyunu rölantiye aldığında taraftar hep takımı öne itti. Böyle bir coşku ve hiçbir sahada yok. 9 bin kişiler ama sanki 90 bin kişi gibiydiler.
Gizem: Trabzonspor'a kaybeden Akhisarspor sahada neyi yanlış yaptı?
- Lebip: Fenerbahçe galibiyeti ayakları yerden kesmiş. Oyunu da topu da rakibe verip seyrettiler maçı. Yedikleri ilk golde hakem hatası var. Trabzonspor'a bu kadar açık alan bırakırsanız cezayı keser size.
- Serhan: Trabzonspor'un deplasmanlarda mutlak bir üstünlüğü var. Kendi sahasında ise seyirci baskısı onları frenliyor. Akigo iyi bir çıkış yakalamışken bu yenilgi şok oldu ama açıkçası oynadıkları oyunla bu yenilgiyi hak ettiler. Maçın hakemi ise ilk golde faulü atladı ve bence Akhisar'ın direncini kırdı.
Gizem: Altınordu, Eskişehir'i 3 golle geçti. Ancak olaylar maçın önüne geçti...
- Lebip: Maçtan çok bir utanç oyunu oynandı. Eskişehirspor kaptanı Hürriyet Güçer ve maçın hakemi Onur Karabaş'tan bu yaşananların hesabı sorulmalıdır. Tribünlerden Altınordulu Erdoğan'a fiili müdahale var ve hakem bu maçı tatil etme cesaretini gösteremiyor. Bu maçın devam etmiş olması futbolumuz adına da MHK adına da büyük ayıptır.
- Serhan: Lebip abi her şeyi özetlemiş. Bu maçta yaşananlar, rakip futbolcuların davranışları, hakemin olaylara seyirci kalması Türk Futbolu adına büyük bir ayıptır. Eskişehir gibi bir yerde ve naklen yayınlanan bir maçta bunlar yaşanıyor ve görmezden geliniyorsa vah futbolumun haline vah.
Gizem: Balıkesirspor Baltok, güven tazeledi. Yeniden çıkış yakalar mı?
- Lebip: Kolay gibi görülen maç zor geçti. Zira Adanaspor düşme korkusu yaşamaya başladı. İki takım da kazanma adına her şeyi yaptı. Zira iki takım da akıl almaz goller kaçırdı ama son sözü Burak Çalık söyledi.
- Serhan: Pozisyon olarak böyle zengin bir maç hatırlamıyorum. Keyifli bir maç oldu ve Balıkesirspor kazanarak yeniden gözünü yukarılara dikti.
Gizem: Denizlispor muciziye başarır mı?
- Lebip: Denizlispor'un ligde kalması için kendisinin kazanması yetmiyor. Bu galibiyetin getirisi 3 puandan fazladır.
- Serhan: Denizlispor çok zor maçlar oynamaya başladı ama taraftarı da artık yanında. Bundan sonra her maçları birer final.
BİZE ULAŞIN