Köylülerin yüzü güldü

OGM tarafından İzmir ve Manisa’da 2017 yılında köylülere 1 milyon liralık seracılık desteği verildi. Bakan Eroğlu, “Çok olumlu dönüşler alıyoruz. Verdiğimiz destekler artacak” dedi

Köylülerin yüzü güldü
MANİSALI VE İZMİRLİ 395 AİLEYE DESTEK
Orman köylüsüne yönelik ekonomik maksatlı gelir getirici projelerde kredi ve hibe desteğinde bulunan Orman ve Su İşleri Bakanlığı, yaptığı desteklemelerle orman köylüsünün gelir seviyesini artırmayı, hedefliyor. Bu çerçevede Orman Genel Müdürlüğü (OGM), İzmir ve Manisa'da 2017 yılında 34 aileye seracılık alanında 1 milyon liralık destekte bulundu. Öte yandan Bakanlık seracılığın dışında çeşitli alanlarda Manisalı ve İzmirli 395 aileye 4.5 milyon liralık destek verdi.

SERACILIK PROJESİ ÇOK ÖNEMLİ
Orman köylüsüne destek verilen ekonomik maksatlı gelir getirici projelerden birisinin de seracılık olduğunun altını çizen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, "Verdiğimiz bu desteklerden dolayı orman köylümüzden çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. 2018 yılı için İzmir ve Manisa'da destek talepleri arttı. Bizde çalışmalarımızı bu yoğun talep doğrultusunda yapıyoruz. Orman köylüsüne verdiğimiz destekler artarak devam edecek" değerlendirmesinde bulundu.
BİZE ULAŞIN