Koronavirüsün kurban ıAltay!

Geçen hafta hocası Yücel İldiz’de bile koronavirüse rastlanan siyah-beyazlı ekibin maçı ertelenmemiş; Altınordu, hocasız ve eksik Altay’ı mağlup etmişti

Koronavirüsün kurban ıAltay!
Pazartesi 26.10.2020
ABONE OL

geçtiğimiz hafta Altınordu maçı öncesinde 8 futbolcu ve teknik direktör Yücel İldiz dahil olmak üzere 15 kişide korona virüs testlerinin pozitif çıktığını açıklamıştı. TFF 1. Lig'in 7. haftasında Giresunspor'u ağırlayacağı maç öncesi bir test daha yapan siyah-beyazlılarda vaka sayıları arttı. 24 futbolcu, teknik direktör Yücel İldiz, 3 antrenör, 2 sağlık çalışanı, 1 akreditasyon sorumlusu, 2 malzemeci ve 2 saha bakım görevlisi olmak üzere toplam 34 kişide pozitif vakaya rastlandı. Koronavirüs test sonuçları pozitif çıkan oyunculardan kulüp tesislerinde kalanların da tesisten ayrılıp evlerinde karantinaya alındıkları belirtildi.

GEÇEN HAFTA HOCASIZ MAÇA ÇIKIP YENİLMİŞTİ
Kulüpten yapılan açıklamada, "TFF Talimatları doğrultusunda, 1. Lig'in 7. haftasında oynanması gereken Altay-Giresunspor karşılaşması ileri bir tarihe ertelenmiştir" ifadelerine yer verildi. Geçtiğimiz hafta Altınordu maçından 1 gün önce 15 kişinin korona virüs testlerinin pozitif çıkması da siyah-beyazlı camiada şok etkisine sebep olmuştu. Altınordu maçına teknik direktör Yücel İldiz ve birkaç oyuncusundan yoksun çıkan Altay'da, bu maçın 2-1'lik skorla kaybedilmesi ve zirve yarışında yara alınması moralleri bozmuştu.

TUZLASPOR MAÇI DA ERTELENEBILIR
Altınordu derbisi öncesi testi pozitif çıkan Yücel İldiz'in durumu iyi... Evinde karantinada olan 67 yaşındaki teknik adamın bir şikayetinin olmadığı bildirildi. Altay'ın ligde cuma günkü deplasmandaki Tuzlaspor maçının ertelenmesi bekleniyor.