Açıköğretim liselerine ek sınav hakkı

Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim Lisesi Yurtdışı Programı ve Meslekî Açık Öğretim Lisesi'nde bulunan öğrencilere Millî Eğitim Bakanlığı tarafından ikinci bir sınav hakkı verildi.

Bakanlığın web sitesinden yapılan açıklamada; Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim Lisesi Yurtdışı Programı ve Meslekî Açık Öğretim Lisesi'nden, 2009 ÖSS'ye katılan ve başarılı olan bazı öğrencilerin okullarından mezun olabilmeleri için gerekli olan kredi sayısını elde edemediklerinin görüldüğü, Bakanlıkça bu öğrencilerin durumları dikkate alındığı ve Açık Öğretim Lisesi, Meslekî Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Lisesi Yurtdışı programına kayıtlı öğrencilere ilave bir sınav hakkı verildiği belirtildi.

Ek sınavın İstanbul ve Ankara İl Merkezlerinde 29 Ağustos'da yapılacağı bildirilen açıklamada, sınav başvurularının 19-21 Ağustos tarihleri arasında Ziraat Bankası ve Halk Bankası Açık Öğretim Liseleri hesabına kayıt ücreti olarak 20 TL yatırıldıktan sonra Halk Eğitim Merkezi Müdürlüklerine yapılacağı bildiriliyor.

Sınavlara, Milli Eğitim Bakanlığı'nın www.meb.gov.tr adresli web sitesinde yapılan açıklamada belirtilen şartları taşıyan öğrenciler müracaat edebilecek.
BİZE ULAŞIN