Plato Meslek Yüksekokulu öğretime başlıyor

Ek kontenjan döneminde öğrenci alacak olan Plato Meslek Yüksekokulu 26 Ekim 2009 tarihinde 2009-2010 eğitim-öğretim yılına başlayacak.

Perşembe 17.09.2009 13:59
ABONE OL
Plato Meslek Yüksekokulu'nun ilk öğrencileri iletişim alanındaki programlarda eğitim görecek. Radyo ve Televizyon Programcılığı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Basım ve Yayın Teknolojileri ile Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Programları bulunan Plato Meslek Yüksekokulu, tercih edecek öğrencilere, deneyimli akademik kadro, uygulama çalışmalarını yönlendirecek uzman öğretim elemanları ve zengin teknik alt yapısıyla büyük bir fırsat sunuyor.

Plato Meslek Yüksekokulu Kurucusu ve Mütevelli Heyeti Başkanı Sinan Çetin, ana ilkelerinin, "öğrencinin, okumanın ve öğrenmenin tadını almayı ve bilgisini fiilen kullanma ve yaşama uyarlama hazzını yaşamayı aynı anda gerçekleştirmek" olduğunu söyledi.

Sinan Çetin şöyle dedi: "- Plato Meslek Yüksekokulu'nun amacı, alan deneyimi edinme olanağı bulamadan iş dünyasına girerek bocalayan, âdeta sudan çıkmış balığa dönen mezunlar verme düzenini değiştirmek. Öğrenim sürecinde kuramsal bilgiyi alan uygulamalarıyla birleştirmek. Deneyim edinmeyi mezuniyet sonrasına ertelememek. Bu yüzden PMYO'nu kurmaya ve on yıllardır edindiğim sanat ve meslek bilgisini, tecrübe birikimini ve Plato Film'in zengin teknik malzeme stokunu Plato Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin yararlanmasına açmaya karar verdim.".

Sinan Çetin

"- PMYO'nda okuyun, dinleyin, izleyin, öğrenin. Yapın, uygulayın, yaşayın ve yaşatın. Yaratıcı yeteneklerinizi harekete geçirerek hem kendi yaşamınızı hem dünyayı renklendirin ve zenginleştirin." diye konuştu.

Sinan Çetin bu sözleriyle, Plato Meslek Yüksekokulu'nun ders planlarında teori ve uygulamayı harmanlayarak, öğrencilerin daha mezun olmadan kendi alanlarında deneyim kazanmalarının sağlanmasının amaçlandığının da altını çiziyor.