İşsizlere mesleki eğitim

MC Akademi, İskur’la yaptığı iş birliği kapsamında 250 kişiye daha ücretsiz eğitim vererek meslek sahibi yapacak. Üstelik kursiyerler, günlük 15 TL de cep harçlığı da alacak.

Cuma 10.12.2010 00:00
Son Güncelleme: Cuma 10.12.2010 16:53
ABONE OL
2007 yılından bu yana binlerce kişiyi güzellik sektörüne kazandıran, Türkiye'nin ilk ve tek özel meslek akademisi MC Akademi, teoriyi pratikle buluşturduğu eğitimini şimdi İşkur'la yaptığı işbirliği sonucunda daha çok kişiye ulaştırmayı hedefliyor. Mezunlarının yüzde 95'ine istihdam sağlayan MC Akademi, İşkur tarafından gönderilen öğrencileri ücretsiz meslek sahibi yapıyor. Üstelik öğrencilere 15 TL de cep harçlığı veriliyor.

SERTİFİKA DÜNYANIN HER YERİNDE GEÇİYOR

Kuaförlükten estetisyenliğe, el ayak bakımından epilasyona, makyajdan masaja kadar 11 dalda eğitim veren MC Akademi, her branşta ileri tekniklerle kişiye özel eğitim veriyor. Eğitim kadrosunda profesörler, üniversite hocaları ve deneyimli öğretmenler bulunan akademi, eğitimlerini başarı ile tamamlayan kursiyerlerine Milli Eğitim Bakanlığı onaylı, dünyanın her yerinde geçerli olan sertifika veriyor.

MEZUNLARI KAPIŞILIYOR

MC Akademi'de alan derslerine ek olarak kursiyerlere hijyen, anatomi, fizyoloji, meslek etiği gibi olmazsa olmaz derslerin yanı sıra iletişim, müşteri ilişkileri, girişimcilik, kişisel gelişim, salon yönetimi, iş organizasyonu, iş güvenliği, işletme iktisat ve zarafet gibi kendilerini güzellik sektöründe öne çıkaracak dersler de veriliyor. Konusunda uzman eğitimcilerle, ileri teknoloji ile donatılmış modern dersliklerinde, dünya standartlarında ISO 9001 kalite yönetimi ile verilen bu eğitimler sonucunda sektörde aranılan elemanlar olarak yetişen MC Akademi kursiyerleri, mezun olur olmaz işe yerleşiyor. MC Akademi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, "Yüzde yüz öğrenme imkanı sunuyoruz. Mezun kursiyerlerimizin yüzde 90'ını işe yerleştirdik, mezunlarımız kapışıldı, şuanda 3 şubemizde eğitimi devam eden 500 kursiyerimizin yanı sıra akademimiz bünyesine dahil edeceğimiz 250 yeni kursiyerimize de aynı olanaklarla hizmet vererek daha yüksek istihdamı hedeflemekteyiz. güzellik sektöründe Akademi mezunu olmanın ayrıcalığını tüm kursiyerlerimize yaşattık ve yaşatmaya devam edeceğiz." diyor.

https://www.sabah.com.tr