İşsiz mezuna 1.000 TL maaş

Nişantaşı MYO bir ilke imza atarak iş bulamayan mezunlarına 6 ay boyunca 1.000 liralık işsizlik maaşı veriyor

Nişantaşı Meslek Yüksekokulu (MYO), Nişantaşı Akademi işbirliği içinde gerçekleştirilen uygulamayla bir ilki başlattı. Bu yıl mezun olacak öğrenciler gördükleri programla ilgili proje hazırlayacaklar. Proje ile teorik olarak aldıkları bilgileri hayata geçirecekler. MYO, her türlü destek ve danışmanlık vererek öğrencilerin tüketen yerine üreten gençler olmaları için bütün imkanlarını kullanacak. Okuldan mezun olan ve iş kuran gençlerin üniversiteyle ilişkisi kesilmeyecek. Bu öğrenciler üniversiteye yeni kayıt olan öğrencilere koçluk yapacak. Öğrencilerin iş hayatını tanımalarını sağlayacak olan koçlar, iş hayatında başarılı olmaları için kendi iş yerlerinde staj imkanı sağlarken liderlik de yapacaklar.

YURTDIŞI STAJ İMKÂNI

Okuldan mezun olan öğrenciler İngilizce ve teknoloji alt yapılarını tamamlayarak mezun olmak zorunda. Başarılı şekilde mezun olan öğrenci ile farklılaşmayı öngören Nişantaşı Meslek Yüksekokulu yurtdışı stajlarıyla bir ilke daha imza attı. Öğrenciler istedikleri ülkede staj yapma imkanına sahip oldular. Global Village projesiyle öğrenciler, stajlarını istedikleri yerde yapabilme imkanına sahip. Nişantaşı Meslek Yüksekokulu'nun mezun olan öğrencilerine sağladığı en önemli katkılardan biri de işsiz maaşı. Okul, mezun olan öğrencisine iş bulamadığı takdirde 6 ay boyunca ayda 1.000 TL işsizlik maaşı sağlıyor.

'ÜRETEN ÖĞRENCİ ZİRVESİ'
Nişantaşı MYO Mütevelli Heyet Başkanı Levent Uysal, "Yaptığımız analizlerle yeni projeler üreterek, belki de ileride kendi işlerini kurmanın ilk adımını atmış olacaklar. Üreten Öğrenci Zirvesi projesi bu düşüncemizi bir kat daha artırdı" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU