İTÜ 13. Yönetim Bilimleri Kongresi başladı

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İşletme Mühendisliği Kulübünce düzenlenen ''13. Yönetim Bilimleri Kongresi'' başladı.

Cemal Reşit Rey Konser Salonu'ndaki açılış etkinliğinde konuşan İTÜ Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin, İşletme Mühendisliği Kulübünün, uluslararası arenadaki en aktif öğrenci kulüpleri arasında yer aldığını söyledi.

Şahin, İşletme Mühendisliği Kulübünün 20'nci, İşletme Mühendisliği bölümünün ise 35'inci yılını kutladıklarını anlattı.

İTÜ ve İşletme Mühendisliğinden mezun olanların iş arayan değil, işveren olması gerektiğini aktaran Şahin, şöyle devam etti:

''Yetiştirdiğimiz öğrencilerle değişime ayak uyduran değil, değişimi gerçekleştirenler olacağız. Mezunlarımız olsun, şu an öğrenim gören öğrencilerimiz olsun, her alanda okula bağlılıklarını gösteriyorlar. Bugün burada İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübünce gerçekleşen etkinliğin mimarı, öğretim görevlilerimiz ve öğrencilerimizdir. Bu geleneği yıllarca devam ettireceğiz.''

Kongre kapsamında yarın akşam İTÜ Ayazağa Kampüsünde sanal işletme oyunu finali yapılacak. 15, 16 ve 17 Mart'ta İTÜ'nün Maçka Kampüsü Mustafa Kemal Amfisinde ise 9 panel ve 3 seminer gerçekleştirilecek.
BİZE ULAŞIN