“Irmak Satranç Turnuvası” sona erdi!

24-25 Mart 2012 tarihlerinde Irmak Okulları tarafından ilk kez düzenlenen “Irmak Hamlesi Satranç Turnuvası”na ilgi büyüktü.

50 okuldan 410 öğrencinin katılımı ile gerçekleşen turnuvada satranç- severler iki gün boyunca birincilik için mücadele etti.

Türkiye Satranç Federasyonu UKD hesaplamalarına dâhil olan turnuvada Küçük Erkekler, Küçük Kızlar, Yıldız Erkekler ve Yıldız Kızlar olmak üzere dört kategoride yarışan sporcular; takım derecelerine göre 20 kupa, bireysel derecelerde ise 20 madalya ile ödüllendirildi. Birinci olan okul, Türkiye Satranç Federasyonu başhakeminin elinden ödülünü aldı.

Turnuvada satranç tutkunu gençleri, aileleri ve öğretmenleri yalnız bırakmadı. Turnuva süresince aileler, öğretmen ve antrenörler Irmak Okullarının hazırladığı sosyal alanda hoşça vakit geçirdiler. Turnuvaya katılan sporcular, tur aralarında güzel havayı değerlendirerek sportif faaliyetler ile okulun bahçesini renklendirdi.

Resmi statüde ve İstanbul genelinde yapılan turnuva sonunda Irmak Hamlesi Satranç Turnuvası anısı olarak turnuvaya katılan tüm sporculara satranç takımı hediye edildi.

Turnuva Sonuçları

Küçük Kızlar Okul Sıralaması
1- Pendik Atatürk İÖ.
2- Hekimoğlu AliPaşa İÖ.
3- Özel Marmara İÖ.
4- Çapa Atatürk İÖ.
5- Özel Yakacık Balkanlar İÖ.

Küçükler Okul Sıralaması
1- Hasan Şadoğlu İÖ.
2- Zeytinburnu Atatürk İÖ.
3- Pendik Atatürk İÖ.
4- Özel Enka Okulları
5- Hekimoğlu Alipaşa İÖ.


Yıldızlar Okul Sıralaması
1- Topkapı Doğa Koleji
2- Özel Mef İÖ.
3- Hekimoğlu Ali Paşa
4- Çapa Atatürk İÖ.
5- Pendik Atatürk İÖ.

BİZE ULAŞIN