ÖSYM'den YGS öncesi spot film!

��lçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 1 Nisan Pazar günü yapılacak Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesinde adaylara yönelik hazırladığı spot filmlerde, "Emeğiniz emanetimizdir" sloganını kullandı.

ÖSYM, 1 Nisan Pazar günü yapılacak 2012 YGS ile ilgili olarak adayları sınavın uygulanmasına yönelik bilgilendirmek amacıyla eğitim filmleri hazırladı. Daha önce kopya ve şifre iddiaları ile tartışma konusu olan ÖSYM, hazırlanan dört spot filmde "Emeğiniz emanetimizdir." sloganını tercih etti.

Otobüste test çözen, ders çalışırken uyuyakalan ve sobalı bir evde sınava hazırlanan gençlerin görüntülerinin kullanıldığı filmlerde, "Emeğiniz emanetimizdir. Siz de emeğinize sahip çıkın. Soru kitapçığı numarasını ve cevapları doğru kodlayın." ifadelerine yer verildi.

Hazırlanan dördüncü filmde ise aynı zamanda adaylara yönelik şu uyarılarda bulunuldu:

"Sınav yapılacak binaya en geç saat 9'da gelmiş olun.

Hiçbir eşya emanet olarak alınmayacağı için sade giyinin. Çanta, cep telefonu, saat, kolye, küpe, bilezik, broş, bozuk para gibi metal içerikli eşyalar ve her türlü elektronik - mekanik cihaz binaya sokulmayacağı için kesinlikle yanınızda getirmeyin.

2012 YGS Sınav Giriş Belgesi ve güncel fotoğraflı, TC Kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanınız yanınızda olsun.

Yüzünüz kimlik tespitini sağlayacak biçimde açık olmalı.

Kalem - silgi yanında şeker ve peçete ÖSYM tarafından sağlanacağından sadece şeffaf pet şişe içinde su getirebilir."
BİZE ULAŞIN