"Kur'an-ı Kerim'in seçmeli ders olması..."

Seul'deki nükleer zirve ve İran ziyaretini tamamladıktan sonra Ankara'ya dönen Başbakan Erdoğan gece 01:00’de Meclis’e giderek olaylı 4+4+4 toplantısına katıldı.

4+4+4'le ilgili Meclis'teki görüşmeler ve bu yasa teklifine yönelik gösterilerde yaşananlara ilişkin soruya değinen Erdoğan, "Gösteri ve yürüyüşler yasalara uygun yapılıyorsa sorun yoktur. Kanun neye müsade ediyorsa, polis çevrenin güvenliğini almak açısından böyle bir uygulama yapmış olabilir. Benim geçmişten beri gördüğüm kadarı ile polisimiz dayak yiyen konuma da düşmüştür. Ana muhalefet partisinin grup toplantısıyla ilgili Bülent bey gerekli açıklamayı yaptı. Herhalde genel başkan adresi şaşırmış ki Tandoğan'da toplandı ama beklediği cevabı alamadı. Ancak oradaki üslup bir genel başkana yakışan üslup değil." dedi. Soru üzerine Kur'an-ı Kerim'in seçmeli ders olarak okutulması konusunda şöyle konuştu:

"Seçmeli dersle ilgili Kur'an-ı Kerim ve Peygamberimizin hayatı seçmeli ders olsun diye vatandaşımızın talebi var. Bu mecburi ders değil, KESK'in çocuğunu tekme tokat derse sokacak değiller. Burada iyot gibi ortaya çıkıyorlar. Kim kimdir sualinin cevabını burada bulabilirsiniz. MHP ve AK Parti'nin teklifleri birbirleri ile yakındı ve iki partinin ortak yaklaşımı ile teklifler kabul edildi."
BİZE ULAŞIN