50 dahi çocuğa burslu eğitim fırsatı

TÜZDER 50 dahi ve üstün zekâlı öğrenciye %100 burslu eğitim fırsatı sunuyor.

Türkiye'nin önde gelen sivil toplum örgütlerinden TÜZDER Üstün zekâlı ve üstün yetenekli bireylerin tespiti ve okul öncesi dönemden başlayıp yükseköğretim sonuna kadar aile, toplum ve eğitim ortamlarında desteklenmesini, geliştirilmesini, eğitimlerinin zenginleştirilmesini, sosyo-kültürel etkinliklere katılımlarının sağlanmasını amaçlamaktadır.

Yüzyıllarca dahi yetiştiren Enderun yeniden hayat buluyor

Proje kapsamında TÜZDER zeka ve yetenek ölçümleri neticesinde tespiti yapılan 50 üstün zekalı ve dahi çocuk, Enderun eğitim sisteminden esinlenerek hazırlanan ve patenti Boğazhisar Eğitim Kurumlarına ait olan Dünya Ölçeğinde Üstün Nitelikli İnsan Yetiştirme Eğitim Modeli kapsamında özel bir eğitime tabi tutulacak. Eğitim modeli kapsamında öğrenciler zihinsel, sosyal, duygusal, bedensel ve ruhsal gelişim eğitimleri alacaklar.

En az 3 yabancı dil(İngilizce, Çince ve Arapça) öğrenecek olan öğrenciler Türkiye'nin ilk ve tek zeka Atölyesinde dahilik eğitimi alacaklar. Bunun yanı sıra mucitlik atölyesi, Uzay bilimleri ve astronomi, robot, sıra dışı düşünme, yazarlık, elektronik, zeka ve akıl oyunları, hayal tasarım ve daha pek çok yetenek atölyesinde sıra dışı eğitimler alacaklar. Proje süresince TÜZDER ve Özel Boğazhisar İlköğretim Okulu kanalı ile üstün zekalı öğretmenler eşliğinde öğrencilerin zihinsel, sosyal, ruhsal, ve duygusal zeka gelişimleri takip edilecek.

TÜZDER bu çalışma ile ülkemizin ihtiyaç duyduğu evrensel perspektife sahip üstün nitelikli insanlar yetiştirmeyi hedefliyor. Böylece, geleceğin bilim insanları, liderleri, mucitleri, ve sanatkarları yetiştirilecek.
BİZE ULAŞIN