Türkiye birincisi oldu ama elendi

Askeri Okullar sınavında 100 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Muhammed Yasir Dursun, sağlık kontrolünü geçemeyince uzun süredir hayalini kurduğu Harbiye’ye giremedi.

  • Eğitim
  • Pazartesi 30.07.2012 09:43
Askeri Okullar sınavında 100 puan alarak birincisi olan Muhammed Yasir Dursun, sağlık taramasından geçemeyerek Harbiyeli olamadı. Dursun, Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liseleri İle Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı'nda 100 tam puan almış ve Türkiye birincisi olmuştu.

SAĞLIKTAN GEÇEMEDİ

Bağcılar Cumhuriyet İlköğretim Okulu'ndan mezun olan Dursun, yapılan sağlık taramasından geçemeyerek elendi. Kaburga eğriliği olduğu gerekçesiyle hayalini kurduğu Kuleli Askeri Lisesi'ne giremeyen Dursun'un yeni hedefi Mülkiye…

BAŞKAN ÇAĞIRICI TEBRİK ETTİ

Başarılı öğrenciyi hem tebrik eden hem de teselli eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, "Üzülecek bir şey yok, takdir neyse o olur" dedi.

Dursun'a bir laptop bilgisayar hediye eden Çağırıcı, Bağcılar Belediyesi olarak her zaman destekçisi olacaklarını ifade etti.

Hayali olan Harbiye'ye giremeyen Muhammed Yasir Dursun, ortaöğretimi başarılı bir şekilde tamamlayarak, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi'nde okumak istiyor.

Dursun'un babası Mahmut Dursun, "Oğlum Türkiye birincisi olunca, duygulandım, ağladım. Çok güzel bir duyguydu. Ancak seçilemeyince de çok üzüldüm" dedi.
BİZE ULAŞIN